Відкрито новий механізм контролю апетиту

Корейські фахівці відкрили новий механізм контролю харчової поведінки. Виявилося, що для запобігання переїданню необхідний кофермент тетрагідробіоптерін (BH4).

Ця речовина бере участь в метаболізмі ароматичних амінокислот і біосинтезі нейромедіаторів дофаміну і серотоніну, пише grifonsoft.ru.

Дослідники провели експеримент з мушками.   Ті комахи, які мали порушення синтезу цієї речовини, вживали більше їжі у порівнянні зі своїми здоровими родичами. Також у них накопичувалося більше жиру в організмі. Якщо в їжу додавався BH4, апетит мушок знову ставав нормальним.

BH4 виявився задіяним у механізм контролю апетиту на рівні центральної нервової системи. Речовина блокує викид нейронами регуляторних молекул, пояснюють вчені.

Наша довідка: тетрагідробіоптерін (BH4) -- кофермент, що бере участь в ряді важливих біохімічних реакцій. З порушенням утворення або відновлення тетрагідробіоптеріну пов'язаний ряд спадкових порушень метаболізму.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.