Відкрито новий механізм контролю апетиту

Корейські фахівці відкрили новий механізм контролю харчової поведінки. Виявилося, що для запобігання переїданню необхідний кофермент тетрагідробіоптерін (BH4).

Ця речовина бере участь в метаболізмі ароматичних амінокислот і біосинтезі нейромедіаторів дофаміну і серотоніну, пише grifonsoft.ru.

Дослідники провели експеримент з мушками.   Ті комахи, які мали порушення синтезу цієї речовини, вживали більше їжі у порівнянні зі своїми здоровими родичами. Також у них накопичувалося більше жиру в організмі. Якщо в їжу додавався BH4, апетит мушок знову ставав нормальним.

BH4 виявився задіяним у механізм контролю апетиту на рівні центральної нервової системи. Речовина блокує викид нейронами регуляторних молекул, пояснюють вчені.

Наша довідка: тетрагідробіоптерін (BH4) -- кофермент, що бере участь в ряді важливих біохімічних реакцій. З порушенням утворення або відновлення тетрагідробіоптеріну пов'язаний ряд спадкових порушень метаболізму.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.