Репродуктолог: "Буває, приходить пара з проблемою безпліддя. Аналізи ж показують, що жінка генетично є... чоловіком".


У Львові провели унікальну операцію із зміни статі 3-річної дитини. Про таке повідомляє forpost.lviv.ua. У подружжя вже є дві доньки, тож коли під час УЗД сказали, що народиться хлопчик, зраділи. Але після пологів з’ясувалося, що з ним не все гаразд. Крім чоловічих статевих органів, у дитини були ще й жіночі.

Відтак лікарі в операційній сформували стать дитини, яка народилася із гермафродитизмом. Упродовж п’яти годин вони виправляли помилку природи. Дівчинка буде рости й розвиватися, як і її ровесники, - стверджують медики.

Що цікаво, кілька років тому в Німеччині вступив у силу закон, згідно з яким людина може самостійно обирати собі стать у 18 років. До  того часу у випадках, коли народжувались дітки з ознаками різних статей, батьки одразу робили вибір, ким буде їх немовля, дівчинкою чи хлопчиком. Тепер же можновладці дійшли висновку, що це порушення прав людини.

Тож у свідоцтві про народження німцям дозволяється залишати порожньою графу, де має бути зазначено стать дитини. А у 18 років такі особи матимуть змогу робити вибір, ким вони є насправді...

Але про що йдеться? Хіба людина може мати ознаки обох статей?

-- Такі випадки трапляються і в Україні, звісно, йдеться про дуже незначний відсоток. І не треба думати, що мова про якусь патологію сучасності, ні, таке було і раніше. До речі, є версії, що такі відомі жінки як Жанна д"Арк та королева Марія Стюарт насправді були чоловіками, -- пояснює лікар -- уролог Роман Копець, фахівець з репродуктивного здоров"я.

Попри поширену думку, не йдеться про хворобу, а швидше про  генетичний дефект. Таке стається ще під час внутрішньоутробного розвитку, коли під дією статевих гормонів формуються статеві органи. Так от, якщо є так би мовити збій у генетичній програмі, статеві органи розвиваються неправильно.

-- Це видно одразу ж після народження дитини?

-- Трапляються випадки, коли немовля народжується із первинними статевими ознаками, притаманними одразу обидвом статям. Наприклад, може мати статевий член, а під ним -- піхву. Або жіночі статеві органи можуть бути розвинутими, а малі статеві губи і клітор можуть нагадувати чоловічий орган.

Ще буває, коли зовні не є помітною приналежність до іншої статі. Натомість особа дізнається про це завдяки проведенню певних досліджень. У моїй практиці було кілька таких випадків. Наприклад, прийшла молода пара, котра не могла завагітніти. В результаті проведених аналізів стало відомо, що генетично жінка
являється чоловіком.

-- Як це?

-- Про таке свідчить набір хромосом. Зі школи відомо, що жінка має хромосому ХХ, а чоловік -- ХУ. Так от, трапляється таке, що дівчина з жіночними формами, характером та голосом має хромосомний набір чоловіка. Через це в неї може не бути яєчників та матки (або цей орган може бути рудиментарним), як наслідок, не
буває місячного. А про свою патологію людина дізнається, коли проходить перевірку з приводу безпліддя.

Є пацієнти, що зовні мають чоловічу стать, тоді як генетично вони є жінками. Приміром, якось до мене на консультацію прийшов 16-річний парубок зі скаргами на ерекцію, а окрім того він мав доволі струнку статуру, його голос не грубішав. Генетичні дослідженння показали, що це особа жіночої статі.

-- І що ж робити в таких випадках?

-- Все залежить від того, ким себе почуває така людина, жінкою чи чоловіком. Якщо, приміром, чоловік почувається жінкою, вдаються до операції по зміні статі, застосовуючи замісну терапію (зокрема, під дією жіночих статевих гормонів збільшуються молочні залози). А якщо особа виглядає й почувається жінкою (хоча за хромосомним набором вона є чоловіком), то змінювати щось немає сенсу. 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.