Якщо з'явились зміни смаку чи загострено сприймаєте запах, здайте аналіз крові

У наш час дiагнозу анемiя вже нiхто не дивується. Це стало таким звичним явищем, що дехто взагалi не вважає анемiю чимось небезпечним. Тодi як медики кажуть, що це може призвести до виснаження органiзму.

Натомість медики кажуть, це доволі небезпечний стан. 

-- Йдеться про зниження рiвня гемоглобiну в кровi. Анемiя може мати рiзнi походження, наприклад, може розвиватися при зменшеннi кiлькостi червоних клiтин, коли еритроцити менше насичуються гемоглобiном або коли еритроцити лопаються, - пояснює Олена Лук"янець, лiкар-гематолог обласного лiкувально-дiагностичного гематологiчного центру.

-- Коли таке стається?

-- При кровотечах, отруєннях, через своєрiдну реакцiю iмунної системи (гемолiтична анемiя), а також при неправильному харчуваннi, коли органiзм не отримує в достатнiй кiлькостi залiзо чи вiтамiн В 12. В результатi людина починає вiдчувати слабкiсть, у неї змiнюється колiр шкiрного покриву -- зазвичай шкiра стає блідою (при гемолiтичнiй анемiє набуває жовтуватого кольору).

Найчастiше ж розвивається залiзодефiцитна анемiя, для якої характерним є комплекс симптомiв: сухе волосся й шкiра, утворення заїдiв. А ще з"являються змiни смаку (людина починає їсти крейду, глину, сире м"ясо) та запаху (подобається запах фарби, пального, тютюнового диму). Але це ще не все. Якщо вчасно не взятися за лiкування, наслiдки можуть бути важкими, адже роль гемоглобiну в органiзмi полягає у перенесеннi кисню до всiх органiв та систем. При анемiї вiд кисневого голодання потерпає все, в першу чергу голова, печiнка, серце, м"язи.

У результатi хворий може страждати вiд головних болей, їй стає все важче зосередитися, перестає витримувати фiзичне навантаження, з"являється задишка. Зрештою, хворий навiть може втратити свiдомiсть.

-- Хто найчастiше потерпає вiд залiзодефiцитної анемiї?

-- Жiнки, серед причин, менструацiї, вагiтнiсть, пологи, годування грудьми, внаслiдок чого жiнка втрачає багато залiза. Добре всмоктується те залiзо, що потрапляє до органiзму з продуктами тваринного походження, хоча в печiнцi залiзо
перебуває в мiцних сполуках, тому погано засвоюється й проходить транзитом. Овочi й фрукти не можуть забезпечити нас денною нормою залiза.

Нерiдко такий дiагноз ставлять немовлятам. Таке може статися через те, що пiд час вагiтностi у жiнки була анемiя. Хочу сказати, що пiд час виношування майбутня мама в певнi перiоди має приймати препарати з залiзом, а при низькому рiвнi гемоглобiну вагiтнi повиннi робити це впродовж дев"яти мiсяцiв. Також анемiя
може розвинутись у дитини, якщо часто трапляється дiарея, якщо вона мало їсть м"яса. Молоко в таких ситуацiях не рятує.

-- Що ж робити, якщо поставили такий дiагноз?

-- Перш за все раз на рiк потрiбно робити розгорнутий аналiз кровi, особливо якщо йдеться про жiнок, аби вчасно дiагностувати проблему. Якщо ж у вас анемiя, не достатньо почати їсти м"ясо. В залежностi вiд етiологiї цього захворювання призначають лiкування (iн"єкцiї, таблетки). Зволiкати з обстеженням та встановленням дiагнозу не раджу, адже анемiя може навiть бути першим проявом
онкологiчного захворювання. Тож дбайте про своє здоров"я!
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.