Гіперактивна дитина - майбутній геній. Фахівці поділились секретами виховання

Останнiм часом все бiльше батькiв скаржиться на неспокiйний темперамент дитини. Розповiдаючи друзям про малюка, розводять руками й виправдовуються, мовляв, нічого не можу зробити, дитина  - гiперактивна.

Тоді як фахівці стверджують, потрібно правилньо поводитись із  такими дітками, тоді їх поведінка відрегулюється. 

-- Потрiбно допомагати малюку зосередитись на однiй справi, забезпечити умови, при яких нiчого би не вiдволiкало його увагу. Якщо йдеться про iгри, не давайте дитинi багато забавок, не вiдволiкайте, допомагайте довести кожну справу до кiнця. Якщо малюк втомився, переключiть його увагу на щось iнше. Але згодом обов'язково повернiться до попереднього заняття, аби дитина
вчилася завершувати справи. I хвалiть за кожен гарний вчинок, - говорить психолог Валерiй Киричук, автор iнновацiйної навчально-виховної системи.

При цьому обов"язковими є частi прогулянки на свiжому повiтрi, малюк має брати участь у рухливих iграх i якомога менше часу проводити бiля телевiзора. А ввечерi обов"язково відзначте, який вiн молодець, як гарно поводився.

-- Варто додати, що нерiдко оточуючi дорiкають батькам таких невгамовних дiток неправильним вихованням. А батьки при цьому виправдовуються, мовляв, у малюка вiд природи нестерпний характер, з цим нiчого не вдiєш, -- каже Олег Романчук, дитячий психiатр i психотерапевт, керiвник вiддiлення розвитку дитини.

Насправдi ж, нiхто у цьому не винен, такi дiти просто не можуть бути чемними. Тож дорослi не повиннi сварити, вони мають допомогти. Але краще з таким питанням звернутися до дитячого психолога. Батьки мають навчитися корегувати поведiнку дитини за допомогою чiтких вказiвок. Iнодi доцiльною є мотивацiя або навiть
певна втрата привiлею. Наприклад, в якостi покарання обмежити перегляд мультфiльмiв.

Якщо ж не втручатися, дорослi можуть втратити контроль за ситуацiю. Бо внаслiдок своєї iмульсивностi такi дiти часто не уживаються в колективi. Вони дратують всiх тим, що не дотримуються правил гри, постiйно перебивають, акцентують увагу
лише на своїй думцi. Тому залишаються без друзiв. А таке вигнання може породити озлобленiсть.

Якщо ж пiдiбрати "ключик", можна виховати генiя. Бо гiперактивнi дiти здебiльшого вирiзняються лiдерськими здiбностями, багатою фантазiю та схiльнiстю до творчостi.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.