Вчені визначились: вберегти здоров'я допоможуть не ліки

Собаки заряджають власників енергією, довели науковці з університету Західної Австралії. Завдяки чому людина, що тримає в хаті чотирилапого друга, має більше шансів на тривале й здоровежиття. Мовляв, ця тварина рятує від наслідків стресу й захищає від хвороб.

Тому фахівці радять зробити один крок назустріч здоров"ю - завести собаку...

- Почнімо з того, що власники собак провадять більш активний спосіб життя, бо змушені багато рухатися. Двічі на день тварину потрібно вивести надвір, погуляти з нею, а нерідко й побігати, -- коментує Микола Макарчук, професор, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедрою фiзiологiї людини i тварини Київського
нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка. -- А це чудовий заряд енергією, тим паче, що йдеться про прогулянку на свіжому повітрі, та ще й не на самоті, а з твариною, котра вам віддана.

Крім того собаки є такими собі емпатами, вони відчувають зміни настрою людини ще до того, як господар почне щось говорити. При цьому тварина поводиться відповідно, намагаючись покращити емоційний стан свого господаря. Додайте тактильний контакт (при торканні шерсті собаки), що провокує певні зміни в мозку, завдяки чому в організмі збільшується кількість серотоніну та ендорфінів.
Людина заспокоюється, з"являється відчуття задоволення, знижується рівень тривожності й депресивності.

Загалом же вiдчуття присутності собаки поряд забезпечує заспокійливий ефект для нервової системи. На тлі виробітку гормонів задоволення судини розширюються, при цьому навіть вщухає біль, відбувається нормалізація роботи мозку, організм починає більш цілісно працювати (що позитивно позначається на роботі всіх
органів, зокрема мова про серце, шлунок, печінку)". А за результатами дослідження науковців, спілкування з собакою ще й позитивно позначається на показниках артерілаьного тиску. Тож при поганій спадковості або появі тривожних симптомів вчені радять  завести собі друга, котрий ніколи не зрадить.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.