Вчені визначили, як пригальмувати процеси старіння. Треба лише відмовитись від одного... руху

Результати вчених медичного коледжу Джорджiї (США) доводять, що надмiр солi в рацiонi призводить до пришвидшення процесу старiння в клiтинах, що, своєю чергою, стає причиною розвитку хвороб серця й скорочення тривалостi життя.

Прокоментував таку заяву Леонiд Подригало, фахівець з гігієни харчування, завiдувач кафедри Харкiвської державної академiї фiзичної культури. 

-- Як можна пояснити залежнiсть мiж споживанням солi та процесом 
старiння?

-- Рiч у тому, що органiзм (всi органи та системи) людини складається з клiтин. А клiтини -- iз системи мембран, що заповненi водним середовищем, що називається цитоплазмою. Так-от, стан цитоплазми клiтин (їхнi основнi характеристики) починає змiнюватися пiд впливом змiн натрiй-калiєвого балансу, що вiдбувається саме внаслiдок надмiрного споживання солi. Тодi в органiзмi стає бiльше натрiю, бо до складу солi входить цей елемент. Йдеться, звiсно, про несприятливi змiни, що запускають процес старiння клiтин.

-- Якi наслiдки процесу старiння клiтин?

-- Пришвидшене старiння органiзму. Надмiр солi (спершу в харчуваннi, а тодi -- в органiзмi) є фактором ризику розвитку хвороб багатьох систем, зокрема, йдеться про серцево-судинну, видiльну (пiд загрозою опиняються нирки), кровоносну.
Як наслiдок, можуть виникати рiзноманiтнi симптоми, що свiдчать про проблеми в роботi органiзму. Найперше вiдбувається порушення водно-сольового обмiну, з'являються набряки (сiль затримує рiдину в органiзмi), тодi порушується робота судин (пiдвищується артерiальний тиск), серця та iнших органiв. Зважаючи на це,
обмежити споживання солi передусiм рекомендують особам, що потерпають через проблеми серцево-судинної системи (мова, зокрема, про гiпертонiю, iшемiчну хворобу). Крiм того, уважними до свого рацiону мають бути люди з ожирiнням та негараздами з нирками.

-- Що ж робити?

-- Фахiвцi ВООЗ встановили гранично допустиму норму споживання солi, що становить шiсть грамiв на день (чайна ложка з вершечком). Але треба мати на увазi, йдеться про всю сiль, що надходить в наш органiзм разом iз продуктами харчування. Зауважу, багато солi мiститься, зокрема, в консервах, ковбасах, закрутках,
соусах, фаст-фудах, напiвфабрикатах. Тож контролювати рiвень солi, яку ви споживаєте, насправдi непросто. 

Є люди, котрi взагалi вiдмовляються вiд солi, але це неправильно, бо натрiй i хлор потрiбнi органiзму (зокрема, для забезпечення обмiнних процесiв). Та важливо недосолювати страви. А якщо є проблеми зi здоров'ям, варто переходити на органiчнi замiнники солi, йдеться про морську капусту або дiєтичну сiль (аптечний продукт), що мiстить хлорид калiю (вiн корисний для стану судин).

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
11:03
В Україні встановили постійну заборону на вакцину від вітряної віспи "Варілрікс"
07:47
Вчені з новозеландського Університету Отаго проаналізували 24 фільми про Джеймса Бонда і прийшли до висновку, що герой страждає на хронічний алкоголізм.
19:30
Відпочатку 2018 року в Україні на кір захворіли 46 937 людей ' 17 418 дорослих та 29 519 дітей.
16:10
В Україні наклали постійну заборону на застосування і реалізацію частини лікарських засобів від гіпертонії та серцевої недостатності.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.