Вчені визначили, як пригальмувати процеси старіння. Треба лише відмовитись від одного... руху

Результати вчених медичного коледжу Джорджiї (США) доводять, що надмiр солi в рацiонi призводить до пришвидшення процесу старiння в клiтинах, що, своєю чергою, стає причиною розвитку хвороб серця й скорочення тривалостi життя.

Прокоментував таку заяву Леонiд Подригало, фахівець з гігієни харчування, завiдувач кафедри Харкiвської державної академiї фiзичної культури. 

-- Як можна пояснити залежнiсть мiж споживанням солi та процесом 
старiння?

-- Рiч у тому, що органiзм (всi органи та системи) людини складається з клiтин. А клiтини -- iз системи мембран, що заповненi водним середовищем, що називається цитоплазмою. Так-от, стан цитоплазми клiтин (їхнi основнi характеристики) починає змiнюватися пiд впливом змiн натрiй-калiєвого балансу, що вiдбувається саме внаслiдок надмiрного споживання солi. Тодi в органiзмi стає бiльше натрiю, бо до складу солi входить цей елемент. Йдеться, звiсно, про несприятливi змiни, що запускають процес старiння клiтин.

-- Якi наслiдки процесу старiння клiтин?

-- Пришвидшене старiння органiзму. Надмiр солi (спершу в харчуваннi, а тодi -- в органiзмi) є фактором ризику розвитку хвороб багатьох систем, зокрема, йдеться про серцево-судинну, видiльну (пiд загрозою опиняються нирки), кровоносну.
Як наслiдок, можуть виникати рiзноманiтнi симптоми, що свiдчать про проблеми в роботi органiзму. Найперше вiдбувається порушення водно-сольового обмiну, з'являються набряки (сiль затримує рiдину в органiзмi), тодi порушується робота судин (пiдвищується артерiальний тиск), серця та iнших органiв. Зважаючи на це,
обмежити споживання солi передусiм рекомендують особам, що потерпають через проблеми серцево-судинної системи (мова, зокрема, про гiпертонiю, iшемiчну хворобу). Крiм того, уважними до свого рацiону мають бути люди з ожирiнням та негараздами з нирками.

-- Що ж робити?

-- Фахiвцi ВООЗ встановили гранично допустиму норму споживання солi, що становить шiсть грамiв на день (чайна ложка з вершечком). Але треба мати на увазi, йдеться про всю сiль, що надходить в наш органiзм разом iз продуктами харчування. Зауважу, багато солi мiститься, зокрема, в консервах, ковбасах, закрутках,
соусах, фаст-фудах, напiвфабрикатах. Тож контролювати рiвень солi, яку ви споживаєте, насправдi непросто. 

Є люди, котрi взагалi вiдмовляються вiд солi, але це неправильно, бо натрiй i хлор потрiбнi органiзму (зокрема, для забезпечення обмiнних процесiв). Та важливо недосолювати страви. А якщо є проблеми зi здоров'ям, варто переходити на органiчнi замiнники солi, йдеться про морську капусту або дiєтичну сiль (аптечний продукт), що мiстить хлорид калiю (вiн корисний для стану судин).

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:13
За даними Національної служби здоров'я України, 20% закладів, що подали заяви на укладення договорів із пацієнтами, - приватні клініки та лікарі-ФОПи.
18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.