Виявлено метод обстеження, що позитивно впливає на статеву функцію чоловіків. Мова не про перевірку простати

Медики закликають українців не відкладати "на потім" обстеження своїх легень. Аби не записуватися на прийом до лікаря, чекати в чергах, можна швидко отримати результат, якщо поряд iз вашим місцем роботи чи проживання працює пересувний флюорограф.

Як часто можна робити рентген легень? Наскільки таке опромінення 
шкідливе для організму?

-- Почнімо з того, що обов'язково раз на рік робити флюорографію (якщо навіть немає скарг на здоров'я) мають особи, котрі через свою професійну діяльність контактують із великою кількістю людей, -- пояснює Іван Махонько, лікар-пульмонолог. -- Що ж стосується всіх інших, то таке обстеження рекомендоване раз на два роки. Але зважаючи на те, що в країні -- епідемія туберкульозу, бажано робити флюорографію раз на рік. А при потребі (тобто, якщо виникли певні проблеми зі здоров'ям і лікар хоче перевірити, у чому причина) можна й частіше.

-- Але ж це -- опромінення?!

-- Справді, побутує думка про шкідливість цього опромінення. Та воно є мінімальним -- ви ж не боїтеся виходити на сонце й проводити на пляжі по кілька годин щодня, а йдеться також про опромінення. Тож можу вас запевнити, якщо ви раз на рік проводитимете флюорографічне обстеження органів дихання, загрози
для здоров'я не виникне. Навпаки, чоловікам така мінімальна доза нерідко йде на користь, позитивно впливаючи на статеву функцію.

Мушу ще пояснити, що флюорограф найефективніше застосовувати при потребі обстеження якомога більшої кількості населення, тому й використовують пересувні апарати. Тоді як рентгенапарат дає більш детальну інформацію. Опромінення є меншим, ніж при обстеженні на флюорографі, але на змінок потрібно чекати (допоки його проявлять, закріплять, висушать).

І є певні обмеження. Наприклад, без нагальної потреби дітям до 14 років робити флюорографію не бажано. Бо їхній організм ще формується, імунна система не набула потужності, захисні сили наразi  слабкiи. А стосовно старших уже немає ані вікових обмежень, ані рекомендацій щодо ваги.

-- Про що лікарі можуть дізнатися в результаті такого дослідження?

-- Про загальний стан легень та бронхів. А якщо, скажімо, на знімку лікар запідозрив якісь проблеми з органами дихання, тоді для більш точного результату треба зробити рентгенівський знімок. Зауважу, що симптоми туберкульозу (слабкість, покашлювання, сухий кашель) тримаються протягом місяця і більше. А от пневмонія має різкий і чіткий початок, що супроводжується підвищенням
температури, пітливістю, кашлем (хоча і не завжди). Так-от, на рентгензнімку 
видно, чи це туберкульоз, чи це пневмонія.

-- А якщо людина робить щороку таке обстеження стану легень, 
а між тими обстеженнями захворіла, з'явився сильний кашель, чи 
можна ще раз перевірятися на флюорографі?

-- Якщо у хворого підвищена температура, дошкуляє кашель, а лікар прослуховує підозрілі звуки, потрібно зробити рентгенографію грудної клітки (великий рентгензнімок легень, розміром 30 на 40 сантиметрів). Але буває, що і результатів цього знімку замало, тоді роблять комп'ютерну томографію -- це найбільш достовірний метод діагностики, бо "прощупує" легені через кожні три
міліметри.

Буває, на рентгензнімку видно, що з бронхами негаразд. Тоді проводять бронхоскопію -- за допомогою тонкого шланга (що пропускають через ніс або рот) беруть зразок на цитологічне дослідження.

А загалом хочу наголосити, кашель не можна залишати без уваги. У такий спосіб організм намагається позбутися зайвого (мокротиння, що з'явилося у результаті застуди), але й може сигналізувати про  серйозну проблему. Тож зважайте на своє здоров'я!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.