Названо продукт з найбільш вираженою протихолестериновою дією

Одним з основних продуктів, які в обов"язковому порядку сьогодні на столах українців, є яйця, себто, крашанки й писанки. Тоді як науковці досі не визначились із питанням, несе цей продукт більше шкоди чи користі здоров"ю людини.

То якими є харчові властивості яєць?

-- Йдеться про продукт, що належить до числа найбільш корисних, його цінність важко недооцінити, адже крім тваринного білка (що засвоюється на 98 %) у ньому є жири (1,7 %) й вуглеводи (0,5 %). А ще в яйці містятиться вітаміни (А, Д, Е, К, групи
В) й мінерали (кальцій, залізо, магній, йод), насичені й поліненасичені жирні кислоти,-- говорить Наталія Банковська, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.

Ліцетин, що також є в білку, сприяє кровотворенню. А завдяки високому вмісту лутеїну й зеаксантину (мова про речовини, що допомагають протистояти старінню організму), цей продукт є особливо корисним та поживним для людей похилого віку. 

Серед протипоказів, алергічна реакція, харчова непереносимість, запалення підшлункової залози. 

-- А як щодо холестерину?

-- Треба зазначити, що саме в яйці дія антихолестеринових речовин є найбільш вираженою, аніж в інших продуктах харчування тваринного походження. Але не можна не згадати й про той факт, що в жовтку міститься близько 210 міліграмів холестерину, тож людям з генетичними факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань (особливо якщо йдеться про атеросклероз судин)
рекомендовано споживати не більше 2 -- 3 яєць в тиждень. Однак, не виключати з раціону!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.