Поза пiд час сну залежить вiд характеру людини та впливає на здоров'я

Виявляється, наше самопочуття залежить не лише вiд того, чи достатньо часу ми спимо, а й вiд... пози пiд час сну. Як з'ясували вченi, найбiльшої шкоди завдає  спання на животi. Пiд вагою тiла стискається сечовий мiхур, кишкiвник, вiдбувається порушення кровообiгу.

Дослiдники радять розташовувати тiло так, щоб було зручно не тiльки вам, але й внутрiшнiм органам. А як саме? В якій позі краще спати?

-- Насамперед, у тiй, в якiй вам зручно. Скажiмо,найздоровiшою вважається поза "на спинi". Але людям з зайвою вагою вона не пiдходить -- вiд сильного навантаження страждатимуть органи, що розташованi у спинальнiй площинi

(наприклад, нирки), -- каже читачам сайту “Добрий лікар” Олександр Бузунов, директор Центру медицини сну. -- А для хропунiв ця поза є взагалi  небезпечною.

Пiд час сну на спинi може статися синдром обструктивного апное (раптової зупнки дихання), западання язику тощо. А людям з серцевими проблемами не варто спати на лiвому боцi -- щоб поберегти серце. При спаннi на животi можуть страждати  органи черевної порожнини, стискатися судини, тому також про це пам'ятайте.

– До речі, за позою, яку обирає людина пiд час сну, можна визначити її зарактер, -- долучається Наталя Власова, психолог. -- Є навiть такий вислiв: "Король спить на спинi, мудрець -- на боцi, багатiй -- на животi". I хоча ви  змiнюватимете пози пiд час сну, все одно повертатиметеся у домiнуючу. Як правило, у своїй позi людина засинає i прокидається, хоча промiжнi можуть змiнюватися багато разiв.

Якщо ви звикли спати на спинi, це говорить про вашу самодостатнiсть, впевненiсть у собi, -- це так звана королiвська поза. Навiть увi снi така людина має почуття небезпеки та контролю над ситуацiєю.

Якщо ж ви спите, згорнувшись калачиком, це говорить про бажання опiки, захисту. Це так звана поза зародку, коли ноги зiгнутi у колiнах, а руки прикривають обличча чи груди. Часом руки можуть обнiмати колiна. Така людина живе мов у мушлi, не дозволяючи собi та iншим її вiдкрити.

Є ще поза напiвзародка -- коли людина лежить на боцi iз злегка зiгнутими колiнами. Вона може повертатися з боку на бiк, не порушуючи конфiгурацiї тiла. Таке положення не перешкоджає циркуляцiї повiтря навколо тiла та кровообiгу  всерединi. Люди, котрi сплять у цiй позi, як правило, урiвноваженi та надiйнi.

Якщо ж ви любите спати на животi з закинутими нагору руками, це говорить, що ви намагаєтеся захиститися вiд проблем, почуваються уразливими. У цiй позi сплять люди пунктуальнi, точнi, акуратнi.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.