Чай та кава не мають бути єдиними напоями, які споживає людина протягом дня

Усі знають, що людина на 80% складається з рідини. Проте не всі надають значення тому, що п'ють. Більшість з нас не вживає якісної питної води, вважаючи, що чаями-кавами забезпечить потребу організму у рідині.

-- Чи має значення, скільки і чого п'є людина?

-- Загалом, кожен повинен випивати таку кiлькiсть рiдини, яка дорiвнює 5% її ваги. Тiльки така кiлькiсть забезпечить найоптимальнiший обмiн речовин в органiзмi. Головне завдання рiдини, крiм подолання спраги, -- це зв'язування та виведення токсинiв. Найкраще з цiєю задачею справляються свiжовичавленi соки, компоти, узвари, морси. Вони мають високий темп руху в органiзмi, прискорюють кровообiг та нормалiзують кислотно-лужний баланс органiзму.

-- А що стосовно iнших напоїв -- адже багато хто п'є виключно чаї...

-- Тодi краще обирати зелений. Вiн мiстить багато антиоксидантiв та бiофлавонiдiв. I, до речi, саме вiн вважається цiлющим. А з кави обирайте нерозчинну. Причому краще купувати каву в зернах та  молоти самому. В цьому випадку ви можете прослiдкувати, наскiльки свiжим є кавове зерно. Свiже зернятко буде блискучим, а "старе" матиме матовий вiдтiнок.

Але каву та чай треба вмiти правильно заварювати. Важливо: цукор кладеться у момент заварювання, а не у готовий напiй. Якщо ви гiпертонiк, при заварюваннi чаю чи кави додайте трохи питної соди -- на кiнчику ножа. Це робиться для того, щоб кофеїн випав в осад, i тодi напiй не викликатиме пiдвищення тиску.

I ще -- обов'язково додавайте до цих напоїв молоко. Адже кофеїномiсткi напої вимивають з органiзму кальцiй, а тому його дефiцiт треба поповнювати.

Крім чаю та кави обов'язково вживайте якісну питну воду, краще негазовану, в яку  можна додати кілька крапель лимонного соку, узвари, морси, компоти.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.