Без цього з місця не рушайте: ремені безпеки знижують ризик загибелi у ДТП на 50%

За даними ВООЗ, невикористання ременiв безпеки входить до п'ятiрки головних факторiв, якi спричиняють смерть у разi ДТП (крiм вживання алкоголю, перевiщення швидкостi, нехтування вказiвками дорожнiх знакiв та невикористання дитячих крiсел). А натомiсть застосованi паски безпеки знижують ризик загибелi у випадку аварiї на 50%.

Але ж чому бiльшiсть наших водiїв нехтують цим елементарним правилом безпеки? Говоримо про це Валентином Демчуком, заступником голови Спiлки автомобiлiстiв України.

-- За статистикою, вiрогiднiсть смертельного випадку у ДТП для водiя при використаннi ременiв зменшується удвiчi, а для пристiбнутих пасажирiв -- утричi. Скажiмо, з ременем ризик загинути внаслiдок лобового зiткнення менший у 2,3 рази, а при перевертаннi авто -- у всi 5 разiв. Чому ж не користуються?

-- Загалом, якби усi водiї та пасажири користувалися пасками, можна було б уникнути близько 60-70% смертельних випадкiв пiд час аварiй. До того ж, найбiльше ушкоджень (майже 85%) у ДТП складають черепно-мозковi травми, а використання ременiв безпеки практично виключає травми голови. Саме тому використання ременів є дешевим, але дуже ефективним способом захисту та безпеки.

На жаль, культура водiння в Українi дуже далека вiд європейської. Лише кожен п'ятий водiй регулярно пристiбується, тодi як бiльшiсть чомусь нехтують цим. Щоб привчити наших водiїв не рушати з мiсця, допоки не пристiбнутий ремiнь, треба починати ще з автошкiл. Саме там початкiвцям повиннi втлумачувати це правило з перших занять, щоб воно перетворилося на автоматичну звичку. Скажімо, у західних країнах використання ременiв безпеки є обов'язковою вимогою, й без цього водій не має права рушити з місця. А якщо його зупинять без ременя, він заплатить величезний штраф.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:50
Хроніки поширення COVID-19. Що відомо про небезпечне захворювання станом на 28 лютого?
10:48
Усі головні новини про поширення нового китайського вірусу станом на 27 лютого.
19:41
Пацієнту роблять ін'єкцію у задню частину очного яблука. Далі починає працювати вірус.
11:13
Деякі жителі наголошують, що їм дуже соромно за поведінку односельців.
18:00
Про поширені помили в догляді за шкірою та поради лікаря.
14:50
Хворобу виявили в італійця, який приїхав відпочити на островах. Чоловік сам звернувся до медиків.
20:07
Нові висновки науковців - додаткова причина продовжити навчання у виші.
13:00
Українські прикордонники будуть посилено оглядати людей, що прибувають з цієї країни.
11:00
За лаштунками роботи медиків, від яких часто залежить людське життя.
10:42
Як різкі зміни синоптичної ситуації призводять до проблем зі здоров'ям. Важливі пояснення та поради.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.