ВІЛ вдалось подолати. Вчені створили антидот, що повністю блокує небезпечний вірус

Групі молекулярних біологів вдалось викликати потужну імунну відповідь на штами ВІЛ в організмі мавп, повідомляє cikavosti.com. Результати такого експерименту було опубліковано в журналі "Nature".

Два роки тому дослідники з університету в Нью-Йорку відкрили антитіло 3BNC117, здатне пригнічувати розмноження кількох різновидів вірусу імунодефіциту людини і навіть маркувати їх для знищення імунною системою. Антитіло 3BNC117 було виділено з організму одного ВІЛ-інфікованого пацієнта, імунна система якого
добре боролась з вірусною інфекцією. У ході експериментів молекули 3BNC117 не давали вірусу розмножуватися протягом 2 місяців після припинення прийому антиретровірусних препаратів.

Та крім того, існує ще одне антитіло, яке можна використовувати для набуття імунітету до ВІЛ — 10-1074. Вчені вирішили скомбінувати ці речовини, щоб створити вакцину від ВІЛ. Наступна серія тестів була проведена на мавпах.

12 макак були заражені SHIV (мавпячий різновид ВІЛ) і через 3 дні в їх кровотоки почали вводити високі дози 3BNC117 і 10-1074. Антитіла продовжували пригнічувати вірус протягом шести місяців, поки їх молекули були присутні в крові. Після цього вірус знову почав розмножуватися. Та в наступні 1,5 року відбулось щось неймовірне: у 9 з 12 мавп розвинулася сильна імунна реакція на вірус, а рівень інфекції в організмі різко знизився і більше не зростав. Тварини при тім не отримували лікування антиретровірусними препаратами.

Керівник групи Міхаель Нуссенцвайг з цього приводу зазначив: "Ця терапія породжує потужну імунну реакцію на ВІЛ і дозволяє організму контролювати інфекцію. Вона працює за приблизно такими ж принципами, що й імунотерапія раку, використовуючи аналогічні механізми в імунній системі мавпи і людини".

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відомо, що одним з найважчих наслідків застуди є гайморит.
11 грудня - Всесвітній день хворого на бронхіальну астму
Бронхіальна астма -- одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою, більше 5% дорослого населення і понад 10% дитячого страждають від неї.

Новини

10:00
З’ясовано, в якій країні татусі проводять найбільше часу з дітьми
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.