Серце тепер лікуватимуть стовбуровими клітинами

Японські дослідники повідомили, що їм вперше вдалося провести унікальну терапію - вони застосували стовбурові клітини для відновлення серцевої тканини

Перші випробування нового методу пройшли успішно і показали дуже хороші результати. Раніше нічого подібного вчені не робили, все тести були невдалими і неефективними. Цього разу вченим вдалося виростити з м'язових стволових клітин особливі клітини, які являють собою “латки” для серця.

В експерименті взяли участь більше 2,5 тисяч добровольців. У них усіх були проблеми з серцем у вигляді будь-якої з форм серцевої недостатності. Для того, щоб стабілізувати роботу серця, вчені вводили змінені стовбурові клітини і дивилися на результат. Він їх приємно здивував, пише ladyhealth.com.ua.

Виявилося, що майже у всіх добровольців змінена форма клітин викликала покращення стану здоров'я серця. Тепер вчені продовжуватимуть дослідження. Вони говорять, що отримані штучним шляхом м'язові стовбурові клітини можна застосовувати і в лікуванні розтягнутих стінок серця, а також для терапії ішемії. Якщо тести і далі підтвердяться, планується, що всі ці захворювання лікуватимуть  за допомогою бета-блокаторів.

Але  допомагати такий метод буде не всім, зараз вже виявлена ​​стійкість до цього виду лікування у окремих індивідів, проте при більш масштабних дослідженнях це питання буде вивчений ретельніше.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.