Серце тепер лікуватимуть стовбуровими клітинами

Японські дослідники повідомили, що їм вперше вдалося провести унікальну терапію - вони застосували стовбурові клітини для відновлення серцевої тканини

Перші випробування нового методу пройшли успішно і показали дуже хороші результати. Раніше нічого подібного вчені не робили, все тести були невдалими і неефективними. Цього разу вченим вдалося виростити з м'язових стволових клітин особливі клітини, які являють собою “латки” для серця.

В експерименті взяли участь більше 2,5 тисяч добровольців. У них усіх були проблеми з серцем у вигляді будь-якої з форм серцевої недостатності. Для того, щоб стабілізувати роботу серця, вчені вводили змінені стовбурові клітини і дивилися на результат. Він їх приємно здивував, пише ladyhealth.com.ua.

Виявилося, що майже у всіх добровольців змінена форма клітин викликала покращення стану здоров'я серця. Тепер вчені продовжуватимуть дослідження. Вони говорять, що отримані штучним шляхом м'язові стовбурові клітини можна застосовувати і в лікуванні розтягнутих стінок серця, а також для терапії ішемії. Якщо тести і далі підтвердяться, планується, що всі ці захворювання лікуватимуть  за допомогою бета-блокаторів.

Але  допомагати такий метод буде не всім, зараз вже виявлена ​​стійкість до цього виду лікування у окремих індивідів, проте при більш масштабних дослідженнях це питання буде вивчений ретельніше.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.