Геть мотлох із шафи - піде мотлох із життя: позбудьтеся сьогодні усього зайвого!

Нині — Чистий Четвер

Саме четвертий день Страсного Тижня знаменує собою початок остаточної підготовки до світлого свята Пасхи Христової.

Саме у четвер, зібравши своїх учнів, Ісус омив їм ноги, щоб показати, яким безмежним має бути смиренність справжнього християнина. Тож Чистий Четвер для будь-якого християнина — це символ повного духовного і фізичного очищення.

В цей день треба обов’язково відвідати храм, щоб причаститися і сповідатися у своїх гріхах. На світанку Чистого Четверга потрібно скупатися у проточній воді (озері або річці) або сходити в лазню. Вважається, що вода в цей день має потужні властивості, що допоможуть зміцнити дух і очистити душу, а гаряча пара сприяє оздоровленню тіла.

Ще вдосвіта, до схід сонця селяни чистили в стайнях, коморах, на подвір'ї, в хатах — все повинно бути чистим і виглядати по-святковому. Для усіх сьогодні --  день генерального прибирання будинку, прання. Ні в п’ятницю, ані в суботу ніякими господарськими справами вже буде займатися не можна. Також цього дня випікають паски, фарбують яйця.

Крім миття вікон та прибирання, кажуть фахівці, слід зробити ще одну важливу справу -- викинути все зайве. У багатьох роками накопичуються речі, які "може колись знадобяться" -- старі газети, коробки з-під цукерок, порожні пляшки від шампунів, старе взуття, битий посуд тощо. Між тим, вони захаращують не лише середовище, а й наші емоції, думки, життя. Тож скристайтеся наближенням Великодня та позбудьтеся непотрібу.

-- Спеціалісти наголошують, що успішність чи неуспішність людини багато в чому залежить від того, в якому стані її помешкання. Якщо дім захаращений, то й енергія успіху не може вільно циркулювати. Що каже з цього приводу психологія?

-- Якщо людина тяжіє до накопичення непотрібних речей, це є проявом психічного розладу, -- пояснює Альона Головіна, гештальт-терапевт. -- У народі це явище більш відоме як "плюшкінізм" -- йдеться про людей, які купують, збирають і накопичують купи непотрібу. З часом це перетворюється на нав'язливу поведінку, а говорити про патологію ми можемо тоді, коли зайві речі починають заповнювати весь життєвий простір людини або заважати іншим.

-- І, щоб його подолати, треба позбутися усього зайвого?

-- Саме так! Існує так званий закон порожнечі. Він говорить про те, що Всесвіт не терпить порожнечі, а тому намагається заповнити її. Іншими словами: якщо вам потрібні нові мешти, викиньте старі. Нове приходить лише тоді, коли ви  позбудетеся старого. Причому цей закон діє у всіх сферах нашого життя -- скажімо, доки "не закриті" старі стосунки, нові не розвиватимуться.

Тому не бійтеся позбуватися старих речей. Хочете -- вірте, що своєю старою енергією вони не дають прийти новій, хочете -- просто звільніть собі простір для життя. Врешті, є теорія, що, наводячи лад у хаті, ми розставляємо все по поличках і у своєму житті. І вона має сенс: прибираючи у квартирі, людина структурує простір, а підсвідомо відбувається й ревізія життя. Недарма кажуть: якщо у житті все пішло не так, почніть наводити лад у хаті.

-- У списку найнебажаніших речей, яких треба позбутися насамперед, є надщерблений посуд, старе взуття, сухі або штучні квіти. Чому?

-- Битий або тріснутий посуд -- це символ бідності, адже сам посуд символізує затишок і достаток. Не шкодуйте викидати такий посуд. Краще користуватися новими чашками з нового сервізу, а не тримати їх у серванті "до кращих часів". Кращий час -- це той, який є зараз. Власне, тримати битий посуд характерно тим, хто відкладає життя на потім. А це -- велика помилка, адже життя є "тут і тепер". Врешті, чашка з тріщиною може розколотися просто у руках, якщо налити туди гарячого чаю.

Старий одяг та взуття також не треба зберігати -- пам'ятайте, що ці речі займають місце нових. Періодично проводьте ревізію у шафі -- одягу, який не вдягали рік, можна сміливо позбуватися. Необов'язково викидати -- можна віддати на благодійні потреби. Є така фраза: геть мотлох із шафи -- піде мотлох із життя.

А штучні та сухі квіти асоціюються із застоєм, а ще це атрибут цвинтарів. Крім того, вони збирають пил. Краще придбайте горщики з рослинами або періодично тіште себе гарним букетом. Таким чином ви наповните свій дім новими барвами, а це покращить настрій та життєвий тонус.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.