Якщо часто і довго, то це небезпечно. Лікар заявив, що серед причин гикавки може бути поява новоутворів

"Поясніть, будь ласка, чому виникає гикавка? І що може означати, якщо в людини стаються мало не щодня тривалі напади гикавки, чи це небезпеячно?" Це лише один з багатьох листів до редакції від наших читачів з прохання розповісти про природу появи такого дискомфортного симптому. 

Тож що змушує організм людини гикати?

-- До числа найбільш поширених факторів належить переїдання, переохолодження, вживання алкоголю в надмірних кількостях, сильні переживання і навіть застрягання їжі в стравоході (що може статись через поспіх чи розмови за столом). Тоді внаслідок судомних скорочень діафрагми відбувається порушення функції
зовнішнього джихання, що супроводжується короткими ривкоподібними
дихальними рухами. За характером це нагадує нервовий тик, -- пояснює Наталiя Цимбалiста, науковий спiвробiтник лабораторiї гiгiєни харчування УНДI харчування при МОЗ України.

Але крім того є ряд специфічних причин, які можуть спричинити появу гикавки. Приміром, таке нерідко стається на фоні лікування під час післяопераційного періоду. А якщо такий симптом проявляється часто, слід негайно пройти обстеження, адже іноді причиною такого порушення є розвиток ниркової недостатньості, передінфарктний стан, перитоніт (запалення черевної порожнини),
накопичення рідини в черевній порожнині і навіть поява в організмі пухлини.

Тож небезпечним симптомом є кількагодинна гикавка, яку неможливо припинити. Або якщо це стається по кілька разів на день.

-- А якщо гикавка проявляється нечасто, як можна швидко її 
зупинити?

-- Проти епізодичної гикавки найкраще допомагають дихальні вправи, навіть ті, що відомі кожному з дитинства. Наприклад, потрібно глибоко вдихнути, затримати дихання, після чого випити води. А можна просто випити велику кількість води, роблячи при тім маленькі й часті ковтки, ніби заливаючи гикавку. Або поставте
склянку, наповнену водою, на стіл, зробіть крок назад і нахиліться, аби випити рідину без допомоги рук.

Також при такій проблемі допомагає долька лимону чи цукор, якщо покласти якийсь з цих продуктів на язик і розсмоктати, неприємний симптом має минутись. А якщо гикавка надокучає дитині, допоможе метод відволікання уваги, для цього достатньо зав"язати на її чолі стрічку. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:17
Зараз триває третя хвиля алергії - на рослини, які пилкують в серпні.
11:00
"У пацієнтки в нирці був камінь завдовжки 12 сантиметрів!", - пригадує лікар один із нетипових випадків.
11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.