Як правильно вийти з Великого посту

Вже завтра люди зберуться за святковими столами, щоб восхвалити Воскресінн Господнє. Проте медики скаржаться, що саме на великі релігійні свята, такі як Різдво та Пасха, завжди більшає пацієнтів з нападами холециститу, панкреатиту, навіть з кишковою непрохідністю. А все тому, що після тривалого посту люди накидуються на важку жирну їжу.

Та навіть здорові люди після великоднього застілля часто жаліються на погане самопочуття, відчуття важкості у шлунку, біль у животі.

-- Це пов'язано з різкою зміною раціону харчування після закінчення посту, а також із збільшенням кількості їжі, адже на святковому столі завжди всього надмір, -- каже Олександра Кириленко, дієтолог. -- Тому слід дотримуватися правила помірного та поступового введення у раціон м'ясних страв.

От кілька правил, які полегшать цей період нашому шлунку. Насамперед, не переїдайте — краще скуштуйте святкових страв кожної потроху, ніж усього і багато.

Вживання тваринної їжі за святковим столом повинно бути обмеженим -- не слід з'їдати більше 150-200 грамів м'яса, особливо жирного, більше одного яйця, уникайте соусів на кшталт майонезу.

Нехай на святковому столі буде багато овочів та фруктів -- вмісту корисних мікроелементів та вітамінів, вони містять харчові волокна, належна кількість яких забезпечує повноцінну роботу органів травлення та попереджує розвиток багатьох небезпечних захворювань

Будьте обережні з алкоголем. Його кількість після посту повинна бути знижена у 2-3 рази у порівнянні із “звичайною” дозою. Смачної вам паски — але без негативних для здоров'я наслідків.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.