Як правильно вийти з Великого посту

Вже завтра люди зберуться за святковими столами, щоб восхвалити Воскресінн Господнє. Проте медики скаржаться, що саме на великі релігійні свята, такі як Різдво та Пасха, завжди більшає пацієнтів з нападами холециститу, панкреатиту, навіть з кишковою непрохідністю. А все тому, що після тривалого посту люди накидуються на важку жирну їжу.

Та навіть здорові люди після великоднього застілля часто жаліються на погане самопочуття, відчуття важкості у шлунку, біль у животі.

-- Це пов'язано з різкою зміною раціону харчування після закінчення посту, а також із збільшенням кількості їжі, адже на святковому столі завжди всього надмір, -- каже Олександра Кириленко, дієтолог. -- Тому слід дотримуватися правила помірного та поступового введення у раціон м'ясних страв.

От кілька правил, які полегшать цей період нашому шлунку. Насамперед, не переїдайте — краще скуштуйте святкових страв кожної потроху, ніж усього і багато.

Вживання тваринної їжі за святковим столом повинно бути обмеженим -- не слід з'їдати більше 150-200 грамів м'яса, особливо жирного, більше одного яйця, уникайте соусів на кшталт майонезу.

Нехай на святковому столі буде багато овочів та фруктів -- вмісту корисних мікроелементів та вітамінів, вони містять харчові волокна, належна кількість яких забезпечує повноцінну роботу органів травлення та попереджує розвиток багатьох небезпечних захворювань

Будьте обережні з алкоголем. Його кількість після посту повинна бути знижена у 2-3 рази у порівнянні із “звичайною” дозою. Смачної вам паски — але без негативних для здоров'я наслідків.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.