Вчені виявили залежність між кількістю помилок в житті людини й роботою мозку. Невдачі, як з'ясувалось, відіграють вирішальне значення

Науковці довели: людям подобається вчитись на власних помилках. Більше того, вчитись на чужих помилках ми просто нездатні,  такого виновку в результаті досліджень дійшла група американськи нейрофізіологів. Вони стверджують, що мозок людини сприймає помилку, як позитивний досвід, а не поразку. Тому помилятись корисно, головне вчасно робити висновки.

Отже хибним є твердження про те, що на власних помилках вчаться
лише дурні?

"Так запрограмовано наш мозок, не зважати на чужі помилки -- пояснює професор Микола Макарчук, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедрою фiзiологiї людини i тварин Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка. -- Секрет
полягає в роботі одного з нейрофізіологічних механізмів, мова про систему детекції помилок, що розташована в лобних ділянках кори головного мозку. Вона перебуває в активованому стані увесь час, без неї неможлива була б діяльність головного мозку, а отже, й життя людини.

Тож коли під час виконання певного завдання людина помиляється, спершу може цього не помітити, але згодом з"являється відчуття, ніби щось зробив не те. А під час перевірки справді виявляє помилку. Це відбувається завдяки системі детекції помилок. У такий спосіб і формується власний досвід. Тому людина здатна
навчатись лише на власних "граблях". Мозок опрацьовує інформацію, сприймаючи будь-який результат (навіть негативний) виключно як досвід, намагаючись наступного разу оминути хибний шлях".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.