Вчені виявили залежність між кількістю помилок в житті людини й роботою мозку. Невдачі, як з'ясувалось, відіграють вирішальне значення

Науковці довели: людям подобається вчитись на власних помилках. Більше того, вчитись на чужих помилках ми просто нездатні,  такого виновку в результаті досліджень дійшла група американськи нейрофізіологів. Вони стверджують, що мозок людини сприймає помилку, як позитивний досвід, а не поразку. Тому помилятись корисно, головне вчасно робити висновки.

Отже хибним є твердження про те, що на власних помилках вчаться
лише дурні?

"Так запрограмовано наш мозок, не зважати на чужі помилки -- пояснює професор Микола Макарчук, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедрою фiзiологiї людини i тварин Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка. -- Секрет
полягає в роботі одного з нейрофізіологічних механізмів, мова про систему детекції помилок, що розташована в лобних ділянках кори головного мозку. Вона перебуває в активованому стані увесь час, без неї неможлива була б діяльність головного мозку, а отже, й життя людини.

Тож коли під час виконання певного завдання людина помиляється, спершу може цього не помітити, але згодом з"являється відчуття, ніби щось зробив не те. А під час перевірки справді виявляє помилку. Це відбувається завдяки системі детекції помилок. У такий спосіб і формується власний досвід. Тому людина здатна
навчатись лише на власних "граблях". Мозок опрацьовує інформацію, сприймаючи будь-який результат (навіть негативний) виключно як досвід, намагаючись наступного разу оминути хибний шлях".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.