Cерце не любить як недостатнього, так і надмірного сну

Так кажуть вчені з Чікагської медичної школи (США), які провели дослідження зв'язку між тривалістю сну та здоров'ям серця.

Ті, хто спить менше шести годин на добу, майже удвічі частіше стають жертвами інсультів та інфарктів. В ті, хто проводив у ліжку понад вісім годин, частіше страждають від стенокардії та коронарної хвороби серця.

-- Раніше з недостатністю сну пов'язували такі проблеми, як головний біль, нездатність cконцентруватися, роздратованість. А яке відношення має сон до роботи серця?

-- Відомо, що недосипання призводить насамперед до психiчних розладiв та збоїв у роботі головного мозу. Це пояснюється зниженням активності та швидкості передачі імпульсів у нервовій системі. Проте, наприклад, одні з останніх досліджень довели зв'язок між тривалістю сну та ризиком розвитку діабету (при недосипанні змінюється гормональний фон, посилюється виділення кортизону, який бере участь у синтезі вуглеводів та впливає на обмін речовин), -- пояснюєть читачам сайту “Добрий лікар” Володимир Родiонов, провідний науковий спiвробiтник Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України.

Між тим, порушення у симпатичній нервовій системі призводять до порушення серцевого ритму, кров'яного тиску тощо, а це, своєю чергою, провокує розвиток серцево-судинних хвороб. Крім того, невиспана людина занадто нервова, роздратована, у неї нестабільний емоційний стан, а це також не є корисним для серця.

-- А чим же тодi шкiдливе пересипання? Здавалося б, довше вiдпочиваєш...

-- Це оманлива думка. В результатi пересипання людина прокидається кволою, з головним болем та набряками. У неї порушуються бiологiчнi ритми, може навiть змiнитися гормональний фон, що впливає на всi органи та системи органiзму, -- долучається Олександр Бузунов, керівник Центру медицини сну. -- Але якщо людина пересипає постiйно, у неї поступово зникає так звана глибока фаза сну, пiд час якої органiзм максимально вiдновлюється, а тому виникають рiзноманiтнi хворобливi стани. Серце реагує одним із перших.

Тому доросла людина повинна спати не менше, але й не більше восьми годин на добу. Загалом, на правильно пiдiбраний час сну вказує те, що людина прокидається без будильника бадьорою та повною сил.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.