Народні засоби проти паразитів часто ефективніші за аптечні ліки

Весна - кращий час для профiлактики та вигнання паразитiв

Як з'ясували вченi, бiльшiсть хвороб спровокованi наявнiстю в  органiзмi паразитiв, якi виснажують iмунну систему. Крiм того, глисти можуть жити не лише у  кишкiвнику, як думає бiльшiсть, а й в iнших органах людини -- у печiнцi, нирках, серцi, навiть у мозку, викликаючи їх патологiї. I не рiдкiсть, коли лiкарi починають лiкувати орган, а не причину. Мiж тим, iнодi достатньо позбутися паразитiв, щоб хвороба вiдступила.

Саме зараз -- найкращий час для вигнання глистiв. Навiть якщо ви вважаєте, що їх у вас нема. Адже, за статистикою, тi чи iншi види глистiв є у 90% людей. I хоча iснує безлiч фармакологiчних препаратiв, простi народнi методи можуть бути бiльш ефективними та менш руйнiвними для органiзму. Якi саме? Про це говорить Василь Дем'янюк, фітотерапевт.

-- Чи дiйсно звичайнi трави можуть справитися з глистною iнвазiєю?

-- Iнодi навiть краще за синтетичнi лiки. Адже вони дiють комплексно, не мають побiчних дiй та дають стiйкий ефект. Є кiлька видiв рослин, якi мають антигельмiнтний ефект. Це, насамперед, тi, що мiстять вiдповiднi ефiрнi олiї (часник, пижмо, полин гiркий), специфiчнi речовини (цикорiй, золототисячник, гарбуз) та тi, що мiстять антраглiкозиди та дубiльнi речовини (наприклад, крушина). Тому й бiльшiсть протиглистних зборiв складаються з кiлькох найменувань рослин, що зебезпечує стiйкий ефект.

-- Найвiдомiший народний протиглистний засiб -- гарбузове насiння. А як саме його застосовувати?

-- Найпростiший спосiб -- щоранку з'їдати 100 грамiв очищеного насiння. А є ще такий рецепт -- почищене насiння перетирають та додають меду (на 100 грамiв насiння -- 50 грамiв меду). Отриману кашицю треба вживати натще по 3-5 столових ложок. Але вiдразу пiсля цього треба прийняти дозу касторової, або, по-аптечному, рецинової олiї. Такий засiб безпечний навiть для дiтей.

Ще одна перевiрена часом антигельмiнтна рослина -- часник. Рекомендується щоранку натще з'їдати зубчик часнику. Для кращого ефекту колись радили навiть часниковi клiзми. Але рiч у тому, що вiн має i певнi протипокази -- так, людям з проблемами шлунково-кишкового тракту, виразками шлунку та 12-палої кишки, захворюванням жовчного мiхура його вживати не варто. Як i дiтям -- часник може попекти слизову оболонку роту, стравоходу чи навiть шлунку.

-- I що ж робити?

-- Зараз є багато фiтопрепаратiв у капсульованому виглядi, куди входять часник. Наприклад, фiтоглiстоцид, куди, крiм часнику, входить трава деревiю, чабрецю, листя горiху волоського, пижмо, плоди фенхелю, корiння валерiани та корiння куркуми довгої. Крiм того, в аптеках можна придбати спецiальнi протиглистнi чаї, в яких оптимально пiдiбрано потрiбнi трави.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.