Гастроентеролог попередив: про розвиток цирозу печінки хворий тривалий час не здогадується

"Три роки тому моїй сестрі поставили страшний діагноз -- "цироз печінки". Їй ще немає 30 років, виховує двох діток, чоловік хоче ще дітей. Сестра регулярно проходить обстеження, здає аналізи, у неї не збільшена печінка, лікар каже, що відхилень немає. Але вона не вірить, стверджує, що з таким діагнозом не живуть..."

Це уривок лише одного з багатьох листів наших читачів, котрі просять розповісти про цю хворобу. Людей цікавить, чому розвиваєиться цироз, чи можна з цим жити? 

-- Почнімо з того, що розвитку цирозу передує гепатит, -- пояснює Ольга Бідюк, лікар -- гастроентеролог. -- Проблема в тому, що людина може навіть не здогадуватись про розвиток вірусного гепатиту В або С. Ця хвороба передається через кров, заразитись можна навіть у кабінеті манікюру, якщо кров хворої людини
потрапляє в організм здорової. Перебіг хронічного гепатиту часто буває безсимптомним, у хворого може взагалі не з"являтись скарг на самопочуття.

Так от, спершу печінка зазнає ураження з боку гепатиту. А якщо додаються інші провокуючі фактори, розвивається цироз. 

-- Про які саме фактори йдеться?

-- Побутує думка, що цироз розвивається лише на тлі алкоголю. Насправді причин може бути чимало, зокрема фізичні навантаження, навіть у спортзалі. Негативного впливу на печінку можуть завдати шкідливі токсичні речовини (наприклад, якщо людина працює з хімічними речовинами, тоді печінка зазнає токсичної дії). 

Загрозу становить споживання неякісних продуктів, що містять консерванти чи добавки (нерідко мають гепатотоксичну дію), до цього списку варто додати гриби, консерви. Негативно на печінку можуть впливати медикаменти, особливо якщо людина на власний розсуд починає добирати собі лікування від різного роду проблем зі здоров"ям.

Підсумуєм, якщо не відбувається лікування вірусного гепатиту, а натомість на печінку діють фактори, що її пошкоджують, тоді розвивається цироз.

-- Що це за хвороба?

-- При цирозі відбувається перетворення тканин печінки, йдеться про незворотні зміни. При цьому хворий не потерпає через болі, у нього жовтіють склери очей, доймає відчуття загальної слабкості, збільшується печінка, пізніше розвивається збільшення в об"ємі живота, накопичення рідини в черевній порожнині.

-- Якщо болей немає, як же визначити хворобу на ранній стадії?

-- Потрібно регулядно проходити обстеження, раз на рік здавати аналіз крові з вени на печінкові проби (аби визначити стан печінки), проходити УЗД внутрішніх органів. Якщо ж виявили цироз, варто зробити так званий фібротест, аби визначити ступінь ураження цього органу.

А найголовніше при такому діагнозі ретельно дотримуватись рекомендацій. Потрібно регулярно проходити обстеження, а двічі на рік -- стаціонарне лікування (мова про крапельниці, внутрішньовенні ін"єкції). Треба розуміти, таку патологію вдома не лікують.

Однак і впадасти у відчай не варто. Бувають випадки, коли коректування способу життя призводить до тривалої ремісії хвороби. А "не живуть" (як написала читачка) за умов, коли зруйнована печінка перестає працювати. Тож раджу опанувати себе й
продовжувати провадити нормальне розмірене життя, не забуваючи про рекомендації лікарів.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.