Медики заявили: така погода загрожує розвитком і загостренням важкої недуги. Кількість хворих збільшилась удвічі

Українці вдвічі частіше стали хворіти на бронхіальну астму, про таке повідомляють вітчизняні фахівці. Однією з причин такої тривожної тенденції є забруднення повітря, зокрема, вихлопними газами. Але є й інші чинники, мова в тому числі про недбале ставлення наших співвітчизників до власного здоров"я.

А як відрізнити бронхіальну астму, котра вперше проявилась, від,
скажімо, бронхіту чи звичайної застуди? І в якому віці таке стається здебільшого?

-- Доволі часто бронхіальна астма розвивається в дитинстві, сприяти цьому може проблемна спадковість (якщо хтось із рідних дитини потерпає через цю недугу). А може бути й таке, що хвороба заявляє про себе наперед у вигляді такого симптому, як діатез. Тому медики й наголошують, що поява висипу на личку дитини не є
звичним проявом, в таких випадках обов"язково слід звернутись до лікаря й уникати в подальшому провокуючих факторів для розвитку діатезу, -- говорить Світлана Лєвковська, лікар -- пульмонолог. -- Хоча все частіше до медиків звертаються дорослі пацієнти із проявами астми, що сталися вперше. Тож віковий ценз тут ролі не відіграє, захворіти може як дитина, так і доросла людина.

-- Які ще чинники, окрім генетичних, провокують розвиток і загострення бронхіальної астми?

-- У дітей до таких наслідків може призводити алергія, а у дорослих основну проблему становлять часті застуди чи недоліковані бронхіти. За даними вчених, таку хворобу може спровокувати навіть антибіотикотерапія. А загалом йдеться про
інфекційно-алергічне захворювання, до розвитку якого може призводити алергія, інфекція, чи обидва цих чинника.

Що ж стосується лікування, хворим призначають антигістамінні препарати й бронхолітики (аби зняти спазм бронхів), антибіотики  протипоказані (за вийнятком випадків, коли супутньо у хворого  розвивнулась ще й пневмонія). 

-- Якими є симптоми хвороби?

-- Сплутати астму з іншими недугами, котрі позначаються на стані бронхів, неважко. Адже застуда чи бронхіт супроводжуються сильним кашлем і підвищенням температури, тоді як під час нападів бронхіальної астми хворий потерпає від задухи, вдихнути він може, а от видихнути дуже важко. Притім астма позбавляє людину сну,
вона прокидається через відчуття, що починає задихатись. Зрештою, здебільшого під час загострення астми температура тіла не підвищується.

До речі, спровокувати загострення астми можуть і погодні умови, до таких наслідків призводить, приміром, підвищена вологість повітря, а саме такою є в даний час синоптична ситуація. Тому зараз звертається багато пацієнтів із такою проблемою.

А для того, аби берегтись від нападів цієї недуги, варто дотримуватись рекомендацій лікаря, зокрема, з профілактичною метою зуживати необхідні препарати (кортикостироїди, бронхолітики), нерідко лікування призначають пожиттєво. Якщо ж загострення частішають, ураження може зазнати так званий внутрішній мотор людини, що загрожує розвитком серцевої недостатності. Тому стежте за своїм здоров"ям!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:10
“Донька народилася здоровою. У півтора року захворіла на вірусний енцефаліт. І от наслідки...”
13:50
Дискусія з прихильницею, а також противницею гомеопатії. Які аргументи вони наводять?
10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.