Вчені довели: це заняття швидко позбавить зайвої ваги, безсоння і гіпертонії

Телевізійні шоу зробили заняття танцями останніми роками дуже популярними. Тепер на них записують не тільки дітей, як це було завжди, а й батьки, дідусі та бабусі вечорами поспішають на репетиції!

А лікарі кажуть, що танці корисні у будь-якому віці. Чому? У Всесвітній день танцю, який відзначають 25 квітня, говоримо про це з Людмилою Шибко, хореографом, інструктором студії сучасного і класичного танцю.

-- Отож, чим корисні танці?

-- Почнімо з того, що у людини, котра танцює, задіюється майже вся група м'язів, що дуже корисно не лише для постави, а й для обміну речовин (він пiдсилюється). Доказ цього -- вам стає гаряче,ваша шкіра рожевіє, ви пітнієте.

Вважається, що робочий iнструмент танцюриста -- ноги. Але під час виконання танго синхронно працюють i руки, i ноги, i стегна. Це зменшує навантаження на певнi групи м'язiв та зв'язок, одночасно тренуючи їх.

Далi -- танці завдають помірного навантаження серцево-судинній системі, примушуючи кров швидше циркулювати венами. Завдяки цьому в танцюристів, попри навантаження на ноги,дуже рідко буває варикозне розширення вен. Одночасно тренується і дихання. У цьому переконатися дуже просто -- танцюючи бодай дві години тричі на тиждень, ви забуваєте, що таке задишка.

Пiд час занять танцями частота пульсу (це пiдраховано) зростає до 120 -- 140 ударiв за хвилину. Такi навантаження розвивають витривалiсть. Як і всі так званi аеробнi (пов'язанi з посиленим кисневим обмiном) навантаження, танці сприяють виробленню захисних клiтин органiзму, підсилюють наш імунітет.

А крім того, танець -- це найпростіші лікі від депресії. Коли ми витанцьовуємо, в органiзмi виробляються гормони задоволення ендорфiни, i людина стає не такою сприйнятною до гормонiв стресу. Недарма в сучасній психотерапії навіть є спеціальний розділ -- танцетерапія.

-- А чи має значення для здоров'я, який саме танець виконує людина?

-- Енергійний сучасний танець (наприклад, хіп-хоп, брейк-данс) дозволяє спалити 400 ккал за півгодини, бальні та народні танці -- до 200 -- 250 ккал за півгодини. Прихильники стрімкого джайву чи рок-н-ролу легко позбудуться 300 ккал за годину тренування. За одне заняття, наприклад, з вальсу, самби, ча-ча-ча можна скинути
більш ніж кілограм ваги.

Людям, робота котрих пов'язана з постійним перебуванням у статичній позі (сидіння біля монітора чи за кермом, стояння за прилавком тощо), танці просто необхідні. Причому їх дуже корисно поєднувати з іншими видами рухових вправ, скажімо, тренуванням на спортивних тренажерах, плаванням. Ефект буде помітнішим.

-- Вочевидь, є і певні застереження щодо танців для людей, які мають проблеми зі здоров'ям?

-- Так, наприклад, якщо в когось проблеми з хребтом (є міжхребцеві кили, надокучає біль, пов'язаний з остеохондрозом), то категорично не слід робити різких та стрімких рухів. Варто уникати глибоких нахилів, енергійних стрибків чи вибивання каблуками (як-от, приміром, у фламенко чи брейк-дансі). Це ж
стосується і осіб iз підвищеним артеріальним тиском. Якщо він поза позначкою 120 на 80, то слід мати на увазі, що різкі рухи, швидкі кружляння можуть спричинити ще більший стрибок тиску.

Якщо у людини проблеми з кишківником, є хронічний запальний процес у нирках, високий ризик маткової кровотечі, то варто уникати танцю живота. Більш повільні, плавні танцювальні композиції слід вибирати людям і з загостренням хронічних проблем у суглобах ніг (наприклад, артрозом, подагрою). Але діє принцип:
щоб хвороба не вклала вас у ліжко і допоки вона цього не зробила, якомога скоріше знайдіть свій танець.

І ще. У жодному разі не танцюйте через силу, бо танок лише тоді корисний, коли він приносить задоволення, а не втому.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.