Фахівці з'ясували, чому після оргазму чоловіки засинають

Після оргазму чоловічий мозок... відключається. Такого висновку дійшли французькі вчені, просканувавши мозок чоловіка до і після статевого акту. Виявляється, після любощів в організмі продукується величезна кількість окситоцину та серотоніну, що має потужний снодійний ефект.

Пояснили таке сексолог Гергій Селюков, кандидат медичних наук, доцент кафедри психіатрії та сексології Національного медичного університету імені О. Богомольця; Юрій Гурженко, старший науковий спiвробiтник вiддiлу сексопатологiї та андрологiї Iнституту урологiї АМН України; Роман Копець, лікар-андролог; та Євген Заїка, психог, професор Харкiвського нацiонального унiверситету iменi В. Н. Каразiна.

-- То справа лише у гормонах?

Г. Селюков: -- Це складне питання, бо йдеться про цілий комплекс факторів. Як біохімічних, так і особистісних. Якщо мова про біохімію, то значення має чимало чинників, наприклад, час для сексу -- ранок, день чи вечір. Зрозуміло, що зранку (на піку підйому внутрішніх сил та енергії) чоловік не відвернеться від жінки до стіни після сексу й не засне. Таке заняття швидше навпаки сприятиме підвищенню рівня бадьорості. Вдень та ввечері справді через надмірний викид гормонів (котрі ще називають гормонами щастя) чоловік може і задрімати.

Але не забуваймо, я згадав і про особистісні фактори. Тож велике значення у цьому питанні мають стосунки між чоловіком та жінкою. Якщо між ними є розуміння, повага та глибокі почуття, навряд чи чоловік дозволить собі одразу після досягнення оргазму заснути. Не зважаючи на те, які гормони і в якій кількості на 
даний момент продукує його організм.

Ю. Гурженко: -- Абсолютно з цим згоден. Справді організми закоханих перебувають під впливом різного співвідношення гормонів, більше того, організм чоловіка витрачає під час статевого акту більше енергії. На тлі цих факторів і з"являється
потреба у сні. Але якщо жінка після сексу не перебуває у розслабленому стані, якщо вона ще чогось потребує (бодай поговорити), можливо вона залишилась незадоволеною...

Пам"ятайте, жінки люблять вухами, оргазм закладається в голові. Тож бодай знайдіть слова подяки за неземну насолоду й ніжність, котру вам подарували. А якщо чоловік після любощів засинає, то це не чоловік, а лише втілення егоїзму, примітивна істота. Отож відповідь на питання, чому деякі чоловіки засинають після
оргазму, шукають лише для того, аби виправдати таку ваду.

-- Але хіба жіночий організм не виробляє у великій кількості ці гормони щастя у відповідні моменти?

Р. Копець: -- Почнімо з того, що в чоловіків швидше настає як сексуальне збудження, так і оргазм. Більше того жінка далеко не щодня може досягти оргазму (йдеться про залежність від рівня та співвідношення гормонів), найчастіше оргазм відбувається в дні, коли жіночий організм є готовим до зачаття (період овуляції).

Тому буває, що після сексу жінка відчуває образу, вона потребує додаткової уваги, хоче поговорити. У той момент, як нервова система чоловіка вже відпочиває.

Є. Заїка: -- Зрештою, відомий факт, жінки не лише є більш емоційними, вони нерідко стають заручницями потреби поговорити. І йдеться не про поганий характер, а про жіночу природу.

Не секрет, що чоловiк розмовляє в кiлькох тональностях. Тодi як мова жiнки має дуже багату гаму та широкий так би мовити нотний дiапазон. А все тому, що в чоловiкiв мова пiдпорядкована стислому поясненню змiсту думки. Жiнка ж на перший план висуває враження, своє емоцiйне ставлення до того, про що вона говорить. Тобто, чоловiки сприймають свiт бiльш рацiонально, тодi як жiноча натура є бiльш емоцiйною. До речі, є теорія, що жiнка i справдi отримує
задоволення вiд того, що багато говорить. Тож не відмовляйте їй у цій потребі. Підтримайте розмову бодай увагою, нехай навіть коли вже нічого говорити не хочеться.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
14:00
23-річний юнак став наймолодшим в Україні пацієнтом, якому пересадили донорське серце після імплантовано механічного.
16:05
Фахівці кажуть, жодні з народних методів перевiрки грибів на їстивнiсть науково не обгрунтовані.
14:05
Моїм основним принципом у роботі з пацієнтами було дослідити мотивацію нанесення татуювання. І ось, що я зрозумів.
11:00
У медзакладах грубо порушують норми харчування, визначені МОЗ. Розслідування "Експресу".
14:55
4 жовтня у світі відзначають день усмішки.
15:15
Медики кажуть, однією з вагомих причин народження поєднаних близнюків є протигрибкова терапія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.