Від грипу нас врятує… слиз жаб

Вчені з Центру вакцинації Еморі (США) і Центру біотехнології Раджива Ганді (Індія) опублікували інформацію про те, що слиз жаби здатний знищити цілий ряд вірусів грипу H1.

Попередні дослідження показали, що шкіра жаб виділяє слиз з "захисними пептидами", який захищає їх від шкідливих бактерій. Однак цього разу відкриттям стало те, що виділення шкіри південно-індійських жаб діють як "протигрипозні пептиди" і можуть використовуватися для боротьби з вірусами грипу. Пептид являє собою крихітне з'єднання, отриманий з невеликого ланцюга амінокислот.

Команда вчених назвали один з виявлених антивірусних пептидів "урумін" --  від назви стародавнього індійський меч "уруй". Щоб витягти урумін із секретів шкіри індійської жаби Hydrophylax bahuvistara, вчені застосували м'яку електричну стимуляцію. При розгляді уруміна під електронним мікроскопом дослідники виявили, що пептид порушує цілісність вірусу грипу, повідомляє statuspress.com.ua.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічна епідемії грипу вражає від 5 до 15%  населення північної півкулі. Сьогодні  найбільш ефективним способом профілактики грипу для людей вважається щорічна вакцинація.

В ході експерименту дослідники встановили, що введення уруміна невакцинованим мишам через ніс захищає їх від летальної дози грипу. Проте захист спрацьовувала тільки для деяких штамів грипу. Урумін діяв проти штамів грипу H1, пандемічного штаму 2009 року, але не був ефективним відносно інших існуючих штамів грипу, таких як H3N2.

Розробка активного препарату з використанням протимікробних пептидів з шкур жаб є складним завданням, оскільки ферменти організму можуть їх руйнувати. Тож майбутня робота вчених буде зосереджена на вивченні шляхів стабілізації уруміна та інших противірусних пептидів, а також, пошуку інших пептидів, отриманих з жаб, які можуть боротися з іншими вірусами, включаючи лихоманку Денге і вірус Зіка.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
12:00
Чому людина може втратити такі відчуття і скільки часу потрібно на відновлення організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.