Україна має найнижчі показники охоплення щепленнями серед усіх європейських країн

24-30 квітня 2017 року в Україні триватиме "Український тиждень імунізації"

Головна мета Українського тижня імунізації - інформування про вакцинацію як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб та важливу умову збереження національної безпеки країни. Захід відбуватиметься одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації.

Вакцинація вважається одним з найбільших досягнень медицини, яке щорічно дає можливість запобігти 3 мільйонам смертей і 750 тисячам випадків дитячої інвалідизації. На сьогодні за допомогою вакцин людство здатне подолати 30 інфекційних захворювань.

На жаль, Україна має найнижчі показники охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та одні з найнижчих в світі. Наприклад, за рівнем вакцинації від кашлюку, дифтерії та правця ми поступаємося Сомалі та Ліберії. Про це свідчить офіційна статистика ВООЗ та ЮНІСЕФ.

А це означає, що чотири з п'яти українських дітей ризикують захворіти, лишитися інвалідами чи померти, якщо поруч опиняться збудники кашлюку, дифтерії чи правця. Двоє з трьох дітей вразливі до гепатиту В, що вражає печінку. Кожен другий хлопчик ризикує  безпліддям у майбутньому через те, що батьки не щепили його від паротиту тощо.

-- Озвучте, будь ласка, конкретні цифри -- який на сьогодні рівень охоплення вакцинацією дітей в Україні?

-- Станом на кінець грудня 2016 року охоплення щепленнями дітей у віці до 1 року складає: БЦЖ -- 72,3%, проти поліомієліту -- 60,8%, проти кашлюку, дифтерії та правця -- 21,0%, проти кору, паротиту та краснухи -- 45,5%, проти гепатиту В -- 28,8%, проти Хіб-інфекції -- 51,6%, -- каже Олена Кукуєвицька, координатор ГО "Батьки за вакцинацію". -- Між тим, за рекомендаціями ВООЗ, охоплення щепленнями має складати більше 95%, щоб забезпечити популяційний імунітет. У середньому, рівень вакцинації дітей в Україні не дотягує й до 50%.

А це означає, що деякі дитячі інфекції, які були приборкані, можуть підняти голову. Скажімо, випадки поліомієліту, що були зафіксовані в Україні у 2015 році, показали, наскільки це реально.

-- У чому причина такого низького рівня вакцинації?

-- В Україні певний час були проблеми з постачанням вакцин. На сьогодні це питання закрите: усі необхідні вакцини є в усіх лікувально-профілактичних закладах в потрібних кількостях.

Проте набагато більше шкодить діяльність антивакцинаторів та псевдо-лікарів, які лякають батьків ускладненнями та летальними випадками. Це при тому, що жодного доведеного випадку, коли дитина померла саме від щеплення, не було. Були лише співпадіння в часі. Між тим, світова (та й українська) практика свідчить, що такий низький рівень щеплень -- це пряма загроза початку спалахів та епідемій хвороб.

Останнім часом дуже популярно відмовлятися від щеплень. Між тим, саме завдяки щепленням вдалося зупинити небезпечні хвороби. Скажімо, зараз дітей народжує те покоління, яке виросло в умовах відмов від щеплень. В результаті, маємо  новонароджених з абсолютно відсутнім імунітетом до багатьох хвороб, від яких захищає вакцинація. І якщо діти зараз українські діти почнуть помирати від інфекційних хвороб, яких можна уникнути завдяки щепленню, це буде катастрофа.

-- Що б ви сказали батькам дітей, які відмовляються від щеплень?

-- Вакцинація здатна зберегти мільйони дитячих життів. Таким чином переможена віспа, практично переможений поліомієліт. Якщо ви вважаєте, що вашій дитині не страшні ці інфекції, бо інші діти щеплені -- ще раз подивіться на статистику. Щеплено лише 50% дітей.

Якщо ви думаєте "та де той кір?" чи "де той поліомієліт?" -- згадайте, що кордони відкриті.

Перевірте, чи отримала ваша дитина щеплення, передбачені Календарем профілактичних щеплень. Якщо ні -- зверніться до свого лікаря, щоб захистити дитину якнайшвидше. Якщо у вашій поліклініці немає вакцин для проведення обов’язкових щеплень, просимо повідомити нас про цей факт.

Якщо ваша дитина пропустила щеплення, є певні строки, коли можна наздогнати та встигнути виробити імунітет. Ви ж даєте дітям одяг, їжу, воду -- чому ви не даєте їм вакцину, яка здатна захистити від смертельних хвороб?..

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.