Лікар розповів, в якому відділі хребта найчастіше може виникнути міжхребцева грижа

Багато разів кожен з нас чув про килу міжхребцевого диску (у народі її називають міжхребцевою грижою). А медики зауважили, що пік цього стану припадає саме на весну, коли після зимового сидіння вдома люди виходять на "польові роботи".

От і "вилітають" диски із хребта, який забув, що таке рух і навантаження. Чи обов'язкова операція? Як жити із килою?

-- Чому виникає міжхребцева кила?

-- Загалом, кила диска -- це плата людства за вертикальне положення тіла, тривале сидіння в автомобілі, за комп'ютером, перед телевізором, -- пояснює Ігор Курілець, нейрохірург. -- Якщо людина все життя працює в офісі і не піднімає нічого важчого за слухавку телефону, будь-яке навантаження на хребет (праця на городі, підняття вантажів, незручне положення тіла) може спровокувати появу кили.

Дивіться: хребет складається з хребців, між якими розташовані міжхребцеві диски. Диски є амортизаторами, які пом'якшують навантаження, а також дають можливість хребту рухатися.

Міжхребцевий диск складається з зовнішнього фіброзного кільця (капсули) та м'якого внутрішнього пульпозного ядра, схожого на холодець. Під час навантаження хребці тиснуть на диск, капсула тріскає чи розривається, і частина ядра виштовхується назовні. Це і є кила.

-- Цей стан вимагає спеціалізованої допомоги?

-- Це залежить від того, наскільки перетискається нерв. Дуже часто людина відчуває різкий біль у спині, поколювання чи оніміння, яке починається від сідниць і поширюється вниз по задній або бічній поверхні ноги. Біль може посилюватися,  коли ви сидите, кашляєте чи пчихаєте. Найчастіше грижа може виникнути у поперековому та шийному відділах хребта. Відповідно, може боліти вся нижня частина спини, а зверху -- шия, плечі, руки.

Хоча досить часто кила може і не проявлятися болем. Зокрема, у 90% людей, які "заробили" грижу, нерв не перетискається або перетискається частково. В таких випадках жодної операції не потрібно. Головні методи лікування -- спокій та знеболювальні.

А от якщо нервовий корінець стиснений сильно (це проявляється сильними болями у нозі чи частковою втратою її функцій, а у гірших випадках людина втрачає контроль за сечовипусканням або випорожненням кишківника) -- тоді необхідна нейрохірургічна операція, яка має відбутися не пізніше 7 днів після виникнення грижі. Адже кожен день стиснення корінця -- це додатковий тиждень відновлення.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.