Лікар розповів, в якому відділі хребта найчастіше може виникнути міжхребцева грижа

Багато разів кожен з нас чув про килу міжхребцевого диску (у народі її називають міжхребцевою грижою). А медики зауважили, що пік цього стану припадає саме на весну, коли після зимового сидіння вдома люди виходять на "польові роботи".

От і "вилітають" диски із хребта, який забув, що таке рух і навантаження. Чи обов'язкова операція? Як жити із килою?

-- Чому виникає міжхребцева кила?

-- Загалом, кила диска -- це плата людства за вертикальне положення тіла, тривале сидіння в автомобілі, за комп'ютером, перед телевізором, -- пояснює Ігор Курілець, нейрохірург. -- Якщо людина все життя працює в офісі і не піднімає нічого важчого за слухавку телефону, будь-яке навантаження на хребет (праця на городі, підняття вантажів, незручне положення тіла) може спровокувати появу кили.

Дивіться: хребет складається з хребців, між якими розташовані міжхребцеві диски. Диски є амортизаторами, які пом'якшують навантаження, а також дають можливість хребту рухатися.

Міжхребцевий диск складається з зовнішнього фіброзного кільця (капсули) та м'якого внутрішнього пульпозного ядра, схожого на холодець. Під час навантаження хребці тиснуть на диск, капсула тріскає чи розривається, і частина ядра виштовхується назовні. Це і є кила.

-- Цей стан вимагає спеціалізованої допомоги?

-- Це залежить від того, наскільки перетискається нерв. Дуже часто людина відчуває різкий біль у спині, поколювання чи оніміння, яке починається від сідниць і поширюється вниз по задній або бічній поверхні ноги. Біль може посилюватися,  коли ви сидите, кашляєте чи пчихаєте. Найчастіше грижа може виникнути у поперековому та шийному відділах хребта. Відповідно, може боліти вся нижня частина спини, а зверху -- шия, плечі, руки.

Хоча досить часто кила може і не проявлятися болем. Зокрема, у 90% людей, які "заробили" грижу, нерв не перетискається або перетискається частково. В таких випадках жодної операції не потрібно. Головні методи лікування -- спокій та знеболювальні.

А от якщо нервовий корінець стиснений сильно (це проявляється сильними болями у нозі чи частковою втратою її функцій, а у гірших випадках людина втрачає контроль за сечовипусканням або випорожненням кишківника) -- тоді необхідна нейрохірургічна операція, яка має відбутися не пізніше 7 днів після виникнення грижі. Адже кожен день стиснення корінця -- це додатковий тиждень відновлення.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.