Лікар розповів, в якому відділі хребта найчастіше може виникнути міжхребцева грижа

Багато разів кожен з нас чув про килу міжхребцевого диску (у народі її називають міжхребцевою грижою). А медики зауважили, що пік цього стану припадає саме на весну, коли після зимового сидіння вдома люди виходять на "польові роботи".

От і "вилітають" диски із хребта, який забув, що таке рух і навантаження. Чи обов'язкова операція? Як жити із килою?

-- Чому виникає міжхребцева кила?

-- Загалом, кила диска -- це плата людства за вертикальне положення тіла, тривале сидіння в автомобілі, за комп'ютером, перед телевізором, -- пояснює Ігор Курілець, нейрохірург. -- Якщо людина все життя працює в офісі і не піднімає нічого важчого за слухавку телефону, будь-яке навантаження на хребет (праця на городі, підняття вантажів, незручне положення тіла) може спровокувати появу кили.

Дивіться: хребет складається з хребців, між якими розташовані міжхребцеві диски. Диски є амортизаторами, які пом'якшують навантаження, а також дають можливість хребту рухатися.

Міжхребцевий диск складається з зовнішнього фіброзного кільця (капсули) та м'якого внутрішнього пульпозного ядра, схожого на холодець. Під час навантаження хребці тиснуть на диск, капсула тріскає чи розривається, і частина ядра виштовхується назовні. Це і є кила.

-- Цей стан вимагає спеціалізованої допомоги?

-- Це залежить від того, наскільки перетискається нерв. Дуже часто людина відчуває різкий біль у спині, поколювання чи оніміння, яке починається від сідниць і поширюється вниз по задній або бічній поверхні ноги. Біль може посилюватися,  коли ви сидите, кашляєте чи пчихаєте. Найчастіше грижа може виникнути у поперековому та шийному відділах хребта. Відповідно, може боліти вся нижня частина спини, а зверху -- шия, плечі, руки.

Хоча досить часто кила може і не проявлятися болем. Зокрема, у 90% людей, які "заробили" грижу, нерв не перетискається або перетискається частково. В таких випадках жодної операції не потрібно. Головні методи лікування -- спокій та знеболювальні.

А от якщо нервовий корінець стиснений сильно (це проявляється сильними болями у нозі чи частковою втратою її функцій, а у гірших випадках людина втрачає контроль за сечовипусканням або випорожненням кишківника) -- тоді необхідна нейрохірургічна операція, яка має відбутися не пізніше 7 днів після виникнення грижі. Адже кожен день стиснення корінця -- це додатковий тиждень відновлення.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.