Майбутні першокласники повинні бути готовими до школи насамперед психологічно

На повну силу триває підготовка "першачків" до школи. У підготовчих групах садочків та шкіл проводяться спеціальні підготовчі "уроки", а психологи визначають  готовність дитини до школи.

Нині вітається, коли дитина йде до школи, вміючи читати, писати, рахувати (навіть попри те, що офіційно таке тестування заборонено). Проте найголовніше -- наскільки дитина самостійна, наскільки в неї розвинуте мовлення, наскільки вона адаптитивна.

-- Чимало батьків намагаються ще до школи навчити дитину писати, читати, рахувати...

-- Це зарано. Є певні вікові межі, коли мозок та тіло дитини готове до тієї чи іншої діяльності, -- каже Марина Дубовик, психолог. -- Наприклад, до 6 років дитині ще важко тримати ручку та прописувати букви, складати букви у склади, у них ще не розвинене абстрактне мислення. Тому з цим не поспішайте. Врешті, школа для того і існує, щоб навчити дитину грамоті, інакше їй буде нецікаво.

Проте для майбутніх першокласників важливий не стільки певний рівень знань, як рівень психологічного розвитку. Щоб процес навчання йшов гармонійно, дитина повинна бути достатньо самостійною, повинна виразно говорити та висловлювати свої думки. Тому батьки майбутніх першокласників, замість того, щоб вчити писати (часто неуспішно), повинні більше їм читати вголос та просити переказати.

Найкращі пізнавальні ігри для дитини дошкільного віку -- робота з олівцями та пластиліном (розвивається дрібна моторика), виготовлення аплікацій. Але, крім цих навичок, дитина має вміти адаптуватися у новому колективі, чи вміє йти на контакт.

-- Що визначає психологічну готовність дитини до шкоди?

-- Психологічна готовність до школи включає в себе кілька складових. Одна з головних -- мотиваційна готовність. Вона означає позитивне ставлення до школи і бажання вчитися, прагнення стати школярем, тобто, перейти у нову соціальну роль.

Іншою складовою є пізнавальна готовність -- достатній рівень розвитку мислення, пам'яті, наявність певного запасу знань та умінь. Важлива також вольова та комунікативна готовніcть, а також готовність до спільної діяльності. Успішність в навчанні, в першу чергу, залежить від того, чи вміє дитина контролювати свою поведінку, дослухатися до інших. Сюди ж варто додати акуратність, допитливість, добре розвинену увагу.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.