Майбутні першокласники повинні бути готовими до школи насамперед психологічно

На повну силу триває підготовка "першачків" до школи. У підготовчих групах садочків та шкіл проводяться спеціальні підготовчі "уроки", а психологи визначають  готовність дитини до школи.

Нині вітається, коли дитина йде до школи, вміючи читати, писати, рахувати (навіть попри те, що офіційно таке тестування заборонено). Проте найголовніше -- наскільки дитина самостійна, наскільки в неї розвинуте мовлення, наскільки вона адаптитивна.

-- Чимало батьків намагаються ще до школи навчити дитину писати, читати, рахувати...

-- Це зарано. Є певні вікові межі, коли мозок та тіло дитини готове до тієї чи іншої діяльності, -- каже Марина Дубовик, психолог. -- Наприклад, до 6 років дитині ще важко тримати ручку та прописувати букви, складати букви у склади, у них ще не розвинене абстрактне мислення. Тому з цим не поспішайте. Врешті, школа для того і існує, щоб навчити дитину грамоті, інакше їй буде нецікаво.

Проте для майбутніх першокласників важливий не стільки певний рівень знань, як рівень психологічного розвитку. Щоб процес навчання йшов гармонійно, дитина повинна бути достатньо самостійною, повинна виразно говорити та висловлювати свої думки. Тому батьки майбутніх першокласників, замість того, щоб вчити писати (часто неуспішно), повинні більше їм читати вголос та просити переказати.

Найкращі пізнавальні ігри для дитини дошкільного віку -- робота з олівцями та пластиліном (розвивається дрібна моторика), виготовлення аплікацій. Але, крім цих навичок, дитина має вміти адаптуватися у новому колективі, чи вміє йти на контакт.

-- Що визначає психологічну готовність дитини до шкоди?

-- Психологічна готовність до школи включає в себе кілька складових. Одна з головних -- мотиваційна готовність. Вона означає позитивне ставлення до школи і бажання вчитися, прагнення стати школярем, тобто, перейти у нову соціальну роль.

Іншою складовою є пізнавальна готовність -- достатній рівень розвитку мислення, пам'яті, наявність певного запасу знань та умінь. Важлива також вольова та комунікативна готовніcть, а також готовність до спільної діяльності. Успішність в навчанні, в першу чергу, залежить від того, чи вміє дитина контролювати свою поведінку, дослухатися до інших. Сюди ж варто додати акуратність, допитливість, добре розвинену увагу.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.