При надмірному вживанні алкоголю мозок стає меншим - доведено

Як довели вчені, щоб захиститися від шкоди, завданої алкоголем, мозок змушений зменшуватися у розмірах

Вчені з коледжу Уелслі (США) провели експерименти на мишах. Вони змушували їх вживати алкоголь, а потім сканували мозок. І з'ясувалося, що у "хронічних" алкоголіків-мишей функції мозку скорочувалися, а також зменшувався його об'єм.

Попереду — чимало вихідних. Тож цікаво дізнатися, що робить алкоголь з нашим мозком.

-- Алкоголь, як і будь-який токсин, насамперед впливає на нейрони (клітини нервової системи), знищуючи їх, -- пояснює Юрій Симоненко, лікар-нейрохірург. -- Оскільки найбільше нейронів міститься у корі головного мозку, відповідно, вона і страждає найбільше.

Загалом, такий вплив алкоголю на мозок вже відомий вченим. Зокрема те, що об'єм головного мозку залежить від кількості алкоголю та частоти вживання. Адже надмірна кількість алкоголю призводить до масової загибелі клітин мозку, при цьому орган, відповідно, втрачає свою природню структуру. А кора, на яку найбільше впливає алкоголь, складає 44% обсягу мозку, її площа -- понад 2 квадратні метри. Тож, вплив алкоголю на мозок навіть більший, ніж вважалося.

А якщо разом із змешненням кори мозку ще й пошкоджується біла речовина, то розвиваються проблеми з мисленням, навчанням, пам'яттю. Адже бiла речовина вона є посередником, провiдником iнформацiї вiд кори головного мозку, де  формуються емоцiї, мислення, мова, iнтуiцiя (тобто все те, що робить людину людиною), до нервової системи.

Алкоголь також впливає на інші ділянки мозку, що призводить до негативних змін у ньому -- зокрема, зниження пiзнавальної дiяльностi мозку, у зв'язку з чим втрачається набуте знання, сповiльнюється набуття нових знань тощо.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.