Фахівці попереджають: працюючи на землі, уникайте звичної пози нахилу вперед

Таким чином, кажуть фахівці, можна “заробити” міжхребцеву килу. Адже для хребта ця поза є неприродною, й дуже часто хребці та диски переживають надмірне навантаження, внаслідок чого може виникнути серйозна проблема.

Особливо це стосується офісних працівників  — через незвичку до праці на землі хребет можна “надірвати”.

-- У групі ризику виникнення міжхребцевої грижі перебувають ті, хто має сидячу роботу (через нетренованість хребта будь-яке навантаження може призвести до кили), а також ті, хто займається вжкою фізичною роботою (через постійне перевантаження хребта) -- вантажники, будівельники, -- каже Ігор Курілець, нейрохірург.

Загалом, грижа диску найбільш поширена в середньому віці (35-45 років), коли починаються процеси дегенерації дисків. Провокативними факторами є надмірна маса тіла (вона викликає додаткове навантаження на нижні відділи хребта),  високий зріст (вище 170 см у жінок та 180 у чоловіків). Часто кили виникають у професійних спортсменів.

А ще, до речі, одним із таких факторів є куріння, адже тютюн знижує рівень кисню в крові, позбавляючи тканини хребта життєво важливих поживних речовин. Адже сам хребет не має кровоносних судин, тому живлення диску здійснюється за рахунок  просочування речовин з навколишніх судин. При цьому більш активне надходження відбувається в момент руху. Коли людина веде малорухомий спосіб життя, диски недоотримують речовин, поступово втрачають вологу та міцність.

-- То як правильно працювати на землі, щоб не нашкодити хребту?

-- Працюючи на землі, уникайте звичної пози "нагору спиною" -- краще вже стоячи колінами на килимку чи використовуючи маленький стільчик. А коли піднімаєте вантаж, пам'ятайте, що робити це треба за рахунок м'язів ніг -- тобто, спочатку присісти, взяти вантаж та піднятися прямою спиною. Намагайтеся розподілити вантаж на дві руки. Загалом, для здоров'я хребта не бажано носити вантаж не більше 2 кілограмів в руку.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:13
За даними Національної служби здоров'я України, 20% закладів, що подали заяви на укладення договорів із пацієнтами, - приватні клініки та лікарі-ФОПи.
18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.