Фахівці попереджають: працюючи на землі, уникайте звичної пози нахилу вперед

Таким чином, кажуть фахівці, можна “заробити” міжхребцеву килу. Адже для хребта ця поза є неприродною, й дуже часто хребці та диски переживають надмірне навантаження, внаслідок чого може виникнути серйозна проблема.

Особливо це стосується офісних працівників  — через незвичку до праці на землі хребет можна “надірвати”.

-- У групі ризику виникнення міжхребцевої грижі перебувають ті, хто має сидячу роботу (через нетренованість хребта будь-яке навантаження може призвести до кили), а також ті, хто займається вжкою фізичною роботою (через постійне перевантаження хребта) -- вантажники, будівельники, -- каже Ігор Курілець, нейрохірург.

Загалом, грижа диску найбільш поширена в середньому віці (35-45 років), коли починаються процеси дегенерації дисків. Провокативними факторами є надмірна маса тіла (вона викликає додаткове навантаження на нижні відділи хребта),  високий зріст (вище 170 см у жінок та 180 у чоловіків). Часто кили виникають у професійних спортсменів.

А ще, до речі, одним із таких факторів є куріння, адже тютюн знижує рівень кисню в крові, позбавляючи тканини хребта життєво важливих поживних речовин. Адже сам хребет не має кровоносних судин, тому живлення диску здійснюється за рахунок  просочування речовин з навколишніх судин. При цьому більш активне надходження відбувається в момент руху. Коли людина веде малорухомий спосіб життя, диски недоотримують речовин, поступово втрачають вологу та міцність.

-- То як правильно працювати на землі, щоб не нашкодити хребту?

-- Працюючи на землі, уникайте звичної пози "нагору спиною" -- краще вже стоячи колінами на килимку чи використовуючи маленький стільчик. А коли піднімаєте вантаж, пам'ятайте, що робити це треба за рахунок м'язів ніг -- тобто, спочатку присісти, взяти вантаж та піднятися прямою спиною. Намагайтеся розподілити вантаж на дві руки. Загалом, для здоров'я хребта не бажано носити вантаж не більше 2 кілограмів в руку.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.