Фахівці попереджають: працюючи на землі, уникайте звичної пози нахилу вперед

Таким чином, кажуть фахівці, можна “заробити” міжхребцеву килу. Адже для хребта ця поза є неприродною, й дуже часто хребці та диски переживають надмірне навантаження, внаслідок чого може виникнути серйозна проблема.

Особливо це стосується офісних працівників  — через незвичку до праці на землі хребет можна “надірвати”.

-- У групі ризику виникнення міжхребцевої грижі перебувають ті, хто має сидячу роботу (через нетренованість хребта будь-яке навантаження може призвести до кили), а також ті, хто займається вжкою фізичною роботою (через постійне перевантаження хребта) -- вантажники, будівельники, -- каже Ігор Курілець, нейрохірург.

Загалом, грижа диску найбільш поширена в середньому віці (35-45 років), коли починаються процеси дегенерації дисків. Провокативними факторами є надмірна маса тіла (вона викликає додаткове навантаження на нижні відділи хребта),  високий зріст (вище 170 см у жінок та 180 у чоловіків). Часто кили виникають у професійних спортсменів.

А ще, до речі, одним із таких факторів є куріння, адже тютюн знижує рівень кисню в крові, позбавляючи тканини хребта життєво важливих поживних речовин. Адже сам хребет не має кровоносних судин, тому живлення диску здійснюється за рахунок  просочування речовин з навколишніх судин. При цьому більш активне надходження відбувається в момент руху. Коли людина веде малорухомий спосіб життя, диски недоотримують речовин, поступово втрачають вологу та міцність.

-- То як правильно працювати на землі, щоб не нашкодити хребту?

-- Працюючи на землі, уникайте звичної пози "нагору спиною" -- краще вже стоячи колінами на килимку чи використовуючи маленький стільчик. А коли піднімаєте вантаж, пам'ятайте, що робити це треба за рахунок м'язів ніг -- тобто, спочатку присісти, взяти вантаж та піднятися прямою спиною. Намагайтеся розподілити вантаж на дві руки. Загалом, для здоров'я хребта не бажано носити вантаж не більше 2 кілограмів в руку.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.