Вчені дізналися, яким чином алергія може призвести до самогубства

У період цвітіння кількість самогубств серед жінок суттєво зростає

Для багатьох людей весна — важка пора року. Алергія на пилок рослин змушує чхати, задихатися, викликає кон'юнктивіти і закладеність носа. Серйозна алергія може спровокувати розвиток анафілактичного шоку — стану, який загрожує життю.

Однак, з'ясувалося, що анафілактичний шок -- не єдина причина смерті алергіків в сезон цвітіння рослин. Про ще одному ризик для жінок-алергіків оголосив Теодор Постолакі, професор психіатрії з Університету Меріленда (США), повідомляє neuronovosti.ru.

Він виявив, що навесні і на початку літа збільшується кількість самогубств. Раніше вважалося, що причиною цього є сезонна депресія та свята. Проте Постолакі виявив, що протягом сезону цвітіння число самогубств подвоюється серед жінок юного віку і стає в чотири рази вище серед  жінок похилого віку.

Подібні спостереження були зроблені і іншими дослідниками. У новій роботі, опублікованій у журналі Environmental Research, вчені з Японії, США, Іспанії та Швеції, проаналізувавши дані про 5185 чоловічих і 2332 жіночих суїцидів в Токіо за 2001-2011 роки, прийшли до того ж висновку: період цвітіння не впливає на суїциди у чоловіків, але збільшує їх кількість у жінок (в разі японок -- на 50%).

Як виявилося, контакт з алергенами запускає в організмі складний каскад запальних реакцій, опосередкованих спеціальними білками -- цитокінами. Зміни в характері синтезу різних цитокінів при різних психічних станах відзначалися і раніше. В результаті алергічного запалення деякі цитокіни провокують зміни в роботі нейронів головного мозку, наслідком чого може бути імпульсивність поведінки, зміни настрою, агресивність.

Нові дані про зв'язок алергії і психічних змін, можливо, допоможуть вдосконалити існуючі види терапії, проте вже зараз алергологи можуть почати звертати увагу на емоційний стан пацієнтів, які страждають від важкої алергії на пилок рослин.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.