Науковці розповіли, як назавжди подолати герпес

Біологи з Медичного інституту Утрехтського університету заявили, що вірус герпесу можна знищити. Основну роль у цьому процесі, за результатами їх досліджень, відіграє система CRISPR/Cas9. 

Вчені попередили, мовляв, переважна більшість людей у світі є інфіковані цим вірусом, що згодом може спровокувати розвиток генітального герпесу, оперізувального лишаю, мононуклеозу і навіть раку. Хоча впродовж тривалого часу інфекція може перебувати в стані спокою, але з часом - активізуватись. 

Робота системи CRISPR/Cas9 спрямована на виявлення й зміни ДНК герпетовірусів, які зберігаються в інфікованих клітинах організму людини. Це попередить загострення хвороби. 

Випробування системи проводили на клітинах, інфікованих трьома різновидами герпетовірусів, повідомляє aspekty.net. Мова про герпес (HSV-1), цитомегаловірус (HCMV) і вірус Епштейна-Барра (EBV). Результати показали, що рівень EBV знизився на 95 %, розмноження HCMV суттєво знизилось, а реплікація HSV-1 зупинилась в активній 
фазі. 

Тож такий метод, переконані науковці, дозволить нарешті подолати таку поширену проблему, як вірус герпесу та його наслідки. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
11:30
В Україні вперше почали виробляти хірургічні імпланти з титанового сплаву методом 3D-друку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.