Науковці розповіли, як назавжди подолати герпес

Біологи з Медичного інституту Утрехтського університету заявили, що вірус герпесу можна знищити. Основну роль у цьому процесі, за результатами їх досліджень, відіграє система CRISPR/Cas9. 

Вчені попередили, мовляв, переважна більшість людей у світі є інфіковані цим вірусом, що згодом може спровокувати розвиток генітального герпесу, оперізувального лишаю, мононуклеозу і навіть раку. Хоча впродовж тривалого часу інфекція може перебувати в стані спокою, але з часом - активізуватись. 

Робота системи CRISPR/Cas9 спрямована на виявлення й зміни ДНК герпетовірусів, які зберігаються в інфікованих клітинах організму людини. Це попередить загострення хвороби. 

Випробування системи проводили на клітинах, інфікованих трьома різновидами герпетовірусів, повідомляє aspekty.net. Мова про герпес (HSV-1), цитомегаловірус (HCMV) і вірус Епштейна-Барра (EBV). Результати показали, що рівень EBV знизився на 95 %, розмноження HCMV суттєво знизилось, а реплікація HSV-1 зупинилась в активній 
фазі. 

Тож такий метод, переконані науковці, дозволить нарешті подолати таку поширену проблему, як вірус герпесу та його наслідки. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.