Вчені знайшли спосіб, як змусити знеболювальні препарати працювати удвічі довше

Багато знеболювальних працюють лише 4-6 годин. Відповідно, якщо біль зберігається, людина змушена приймати анальгетик кілька разів в день. Дослідники з Північно-Західного університету (США) розробили новий метод, що дозволяє знеболювальним діяти довше, ніж зазвичай.

Фахівцям вдалося продовжити період напіввиведення ібупрофену -- одного з найпопулярніших знеболювальних. Для доставки ліків було використано металоорганічні каркаси (з'єднання іонів металу з органічними лігандами). У такі каркаси можна упаковувати активні інгредієнти знеболювальних препаратів. Крім того, металоорганічні каркаси здатні розчинятися у воді.

Дослідники додавали ібупрофен в біологічно сумісні металоорганічні каркаси, що містять циклодекстрин і катіони лужних металів. Потім каркаси вводили мишам. Дослідження показало, що металоорганічний карскас з ібупрофеном швидко потрапляв в кровотік (приблизно через 10-20 хвилин). У такій формі ібупрофен діяв удвічі довше, ніж в звичайному вигляді, пише nastroenie.com.ua.
 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.