Щоденнi сонячнi ванни покращують роботу всiх систем органiзму - як і коли їх приймати?

Сьогодні — День Сонця. Ще зі школи усім відомо, що Сонце -- найближча до Землі зірка. Саме Сонце дає дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу.

І, звісно, від сонця залежить наше здоров'я та наш настрій. Ось чому медики радять щоденно підставляти під сонячні промені шкіру — це сприяє виробленню необхідного вітаміну D, роботі імунної системи, нормалізує тиск, захищає від остеопорозу та депресії.

Адже сонячнi променi -- це прекрасний бактерицидний засiб. Сонячне свiтло тонiзує та стимулює. Тож у розумних дозах Сонце — справжній лікар. Iснує навiть окремий напрям у медицинi -- гелiотерапiя (лiкування сонцем).

-- Без сонця страждають, насамперед, iмунна система людини, шкiра, психiчне здоров'я, -- каже Оксана Доценко, сімейний лікар. -- Наприклад. якщо дiти не бувають на сонцi, в органiзмi не виробляється вiтамiн D, виникає така хвороба, як рахiт. А у дорослих розвивається остеопороз -- кiстки стають тонкими та слабкими, адже без вiтамiну D не засвоюється кальцiй. Тому сонце нам просто необхiдно! Останнi дослiдження кажуть, шо понад сто функцiй людського органiзму перебувають у прямiй залежностi вiд сонця.

Сонячне свiтло тонiзує, стимулює. Воно має бактерицидну дiю, тому дуже корисне для шкiри. Пiд впливам променiв покращується самопочуття, активiзуються всi функцiї органiзму, полiпшується склад кровi, прискорюється загоєння ран та виразок.

А ще пiд дєю променiв утворюється гормон серотонiн, який вiдповiдає за апетит, сон, настрiй та емоцiйний стан людини. Серотонiн ще називають гормоном щастя -- у моменти радостi вiн виробляється у великих кiлькостях.

-- Як правильно приймати сонячнi ванни?

-- Можна робити це не лише на курортах, а й у себе вдома -- на балконi чи на городi. Ви можете стояти, пiдставляючи сонцю рiзнi частини тiла, або сидiти у зручному крiслi, або лежати. Найкращий час -- вiд 8-ої до 11-ої ранку. Починаємо з п'яти звилин, поступово доводячи час сонячних ванн до 15-20 хвилин на день. Цього часу цiлком достатньо, щоб отримати оздоровчий ефект.

-- А чому саме вранцi?

-- Вранiшне сонце має максимальну лiкувальну силу. Адже сонячний промiнь складається з рiзних видiв випромiнення. Лiкувальною є ультрафiолетова частина сонячного спектра, яка забезпечує органiзм вiтамiном D, вбиває хвороботворнi мiкроби. Потiк ультрафiолетових променiв починається з малих доз вранцi та досягає максимуму опiвднi. Власне, вдень ультрафiолету у променях бiльше, нiж потрiбно для лiкувальних цiлей. Тому у деннi години пiд сонцем краще не перебувати. Крiм того, великi дози ультрафiолетових променiв ведуть до ослаблення органiзму.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.