Щоденнi сонячнi ванни покращують роботу всiх систем органiзму - як і коли їх приймати?

Сьогодні — День Сонця. Ще зі школи усім відомо, що Сонце -- найближча до Землі зірка. Саме Сонце дає дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу.

І, звісно, від сонця залежить наше здоров'я та наш настрій. Ось чому медики радять щоденно підставляти під сонячні промені шкіру — це сприяє виробленню необхідного вітаміну D, роботі імунної системи, нормалізує тиск, захищає від остеопорозу та депресії.

Адже сонячнi променi -- це прекрасний бактерицидний засiб. Сонячне свiтло тонiзує та стимулює. Тож у розумних дозах Сонце — справжній лікар. Iснує навiть окремий напрям у медицинi -- гелiотерапiя (лiкування сонцем).

-- Без сонця страждають, насамперед, iмунна система людини, шкiра, психiчне здоров'я, -- каже Оксана Доценко, сімейний лікар. -- Наприклад. якщо дiти не бувають на сонцi, в органiзмi не виробляється вiтамiн D, виникає така хвороба, як рахiт. А у дорослих розвивається остеопороз -- кiстки стають тонкими та слабкими, адже без вiтамiну D не засвоюється кальцiй. Тому сонце нам просто необхiдно! Останнi дослiдження кажуть, шо понад сто функцiй людського органiзму перебувають у прямiй залежностi вiд сонця.

Сонячне свiтло тонiзує, стимулює. Воно має бактерицидну дiю, тому дуже корисне для шкiри. Пiд впливам променiв покращується самопочуття, активiзуються всi функцiї органiзму, полiпшується склад кровi, прискорюється загоєння ран та виразок.

А ще пiд дєю променiв утворюється гормон серотонiн, який вiдповiдає за апетит, сон, настрiй та емоцiйний стан людини. Серотонiн ще називають гормоном щастя -- у моменти радостi вiн виробляється у великих кiлькостях.

-- Як правильно приймати сонячнi ванни?

-- Можна робити це не лише на курортах, а й у себе вдома -- на балконi чи на городi. Ви можете стояти, пiдставляючи сонцю рiзнi частини тiла, або сидiти у зручному крiслi, або лежати. Найкращий час -- вiд 8-ої до 11-ої ранку. Починаємо з п'яти звилин, поступово доводячи час сонячних ванн до 15-20 хвилин на день. Цього часу цiлком достатньо, щоб отримати оздоровчий ефект.

-- А чому саме вранцi?

-- Вранiшне сонце має максимальну лiкувальну силу. Адже сонячний промiнь складається з рiзних видiв випромiнення. Лiкувальною є ультрафiолетова частина сонячного спектра, яка забезпечує органiзм вiтамiном D, вбиває хвороботворнi мiкроби. Потiк ультрафiолетових променiв починається з малих доз вранцi та досягає максимуму опiвднi. Власне, вдень ультрафiолету у променях бiльше, нiж потрiбно для лiкувальних цiлей. Тому у деннi години пiд сонцем краще не перебувати. Крiм того, великi дози ультрафiолетових променiв ведуть до ослаблення органiзму.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
18:02
Психологи радять, якщо ви погано почуваєтесь, підійдіть до дзеркала та спробуйте всмiхнутися собi.
09:10
Я вводила вказані медикаменти, ходила на обстеження, ретельно проводила самоконтроль, нотуючи все у щоденник.
12:40
За даними ВООЗ, 40% дітей у віці 14 - 18 років систематично вживають cпиртне.
15:52
Про використання ладану під час богослужіння йдеться ще у Старому Заповіті.
14:25
Чи справді малюкові потрібен такий ранній розвиток? Наскільки успішними стають у дорослому житті вундеркінди?
17:17
За останній рік новоутворення досягло такого розміру, що жінка не могла самостійно ходити.
19:50
Нестача цього продукту в раціоні призводить до багатьох проблем, кажуть медики.
18:12
"На 70 - 80% вони складаються зі солi", - каже експертка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.