Лікар розповів про запахи, які викликають сексуальне бажання, а також про ті, що його вбивають

Неприємний запах шкодить секуальним стосункам, запевняють фахiвцi. Люди часом не знають, як цього позбутися, насправдi ж такий симптом може свiдчити про проблеми в роботi органiзму.
                                                             
А чи обов"язково неприємний запах тiла може свiдчити про якiсь
недуги?

-- Нi, це не завжди так. Бо, наприклад, екскрети, котрi видiляються нашим тiлом (слина, пiт, слиз), можуть мати запах, не обов"язково приємний, навiть сильний. I це вважається нормою, - говорить Юрiй Засєда, головний лiкар-сексолог клiнiки "Чоловiче здоров"я".

Хоча бажано, аби "власник" не дуже приємного таки звернувся до лiкаря, бо можливо в такий спосiб органiзм сигналiзує про певнi проблеми. Примiром, нерiдко неприємний запах тiла може з"явитися при дiабетi, порушеннi функцiй нирок та печiнки, захворюваннi шкiри.

Зокрема екземи чи дерматити мають не лише непривабливий вигляд. Бачте, чимала кiлькiсть шкiрних захворювань мають неiнфекцiйний характер (тобто, не є небезпечними для партнера), але неприємний запах, котрим вони нерiдко супроводжуються, мають ефект вiдштовхуваня.

-- А чи може запах попереджати про якусь небезпеку для партнера?

-- При бактерiальному вагiнозi статевi органи жiнки мають характерний рибний запах. Особливий запах (не лише видiлення) може супроводжувати й молочницю як в жiнок, так i в чоловiкiв. Iнфекцiї, що передаються статевим шляхом (наприклад, гарднерела, уреаплазма) також можуть призводити до появи неприємного запаху.
Це стосується й трихоманiазу (при якому характерними є ще й пiнистi видiлення в  жiнок та видiлення в чоловiкiв). Гонорея не має яскравого запаху, при сифiлiсi поява запаху не є характерною, але можлива.

Також поганий запах може з"явитися внаслiдок ураження слизових чи шкiри в дiлянцi статевих органiв та приєднаннi бактерiй. Наприклад, якщо при цьому в ранку потрапляє синегнильна iнфекцiя, з"являється доволi сильний, вiдштовхуючий запах.

-- А чому запах має таке велике значення для людини, що навiть може вбити сексуальне бажання?

-- Є атрактанти (або феромони), які видiляє органiзм людини, вони притягують представникiв протилежної статi. "Повiдомлення" про них передаються у мозок завдяки спецiальним рецепторам. Тодi як наша свiдомiсть сприймає запах людини. Якщо вiн нам здається неприємним, це призводить до гальмування рефлексiв.

Бiльше того, нюхова пам"ять є найсильнiшою з-помiж iнших видiв пам"ятi. Людина може швидше забути те, що бачила чи чула, анiж те, що нюхала. Тому нерiдко, навiть не усвiдомлюючи (!) причини, ми вирiшуємо не зав"язувати з кимось стосунки. Бо насправдi запах цiєї людини мiг нагадати про щось неприємне.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.