Гастроентеролог назвав продукти зі "здорового харчування", з якими в організм людини потрапляють антибіотики, азотисті добрива й небезпечні гази

Нарешті на ринку з"явились перші овочі, як же за зиму ми скучили за цим смаком! Вже хочеться забути про закрутки, натомість готувати салати зі свіжих огірків, помідорів. Тоді як медики застерігають, мовляв, тепличні продукти б"ють по всім органам травного тракту.

То що ж у них такого шкідливого?

-- Почнімо з того, що нерідко розсаду, аби швидко росла, занурюють на певний час у воду, в якій розчинені хімічні речовини, -- відповідає Звенислава Костур, лікар --
гастроентеролог обласної консультативної поліклініки. -- Мова, зокрема, про азот, калій, магній, завдяки чому в воді рослини харчуються, як у грунті. Завдяки такому ефекту вони наповнюються великою кількістю рідини. 

Під час росту їх обробляють антибіотиками, аби не хворіли, а коли зривають, -- газами (передовсім мова про етан), щоби не псувались. Овочі можуть ще не зовсім дозріти, але така обробка надає їм необхідного кольору.

Та головне -- нітрати, їх додають у величезних концентраціях, щоби пришвидшити ріст.

-- Чим це може загрожувати?

-- Усі ці речовини, потрапляючи в організм людинм, вступають в реакцію, утворюючи шкідливі сполуки й солі. При тім у першу чергу потужного удару зазнають нирки, печінка, шлунок. Надмір таких мікроелементів, як натрій і калій призводить до дисбалансу електролітного складу крові, мова про ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи. Через вміст антибіотиків розвивається
чи загострюється алергія. Це також провокує порушення кишкової флори, тож активізовуються шкідливі мікроби, а відтак, людина потерпає через дисбакткріоз.

Додайте той факт, що парникові овочі є твердими, іншими словами, це важкотравний продукт, що становить небезпеку для хворих із гастритами та виразками. Поповнювати раціон такими продуктами не рекомендовано й особам з панкреатитом, бо травлення грубої клітковини вимагає більшої кількості ферментів (мова в першу чергу про амілазу, ці ферменти розщеплюють клітковину). Натомість
хвора підшлункова залоза в меншій кількості виробляє ферменти. Тому й розвивається діарея, загострюються хронічні недуги.

Та й для здорових людей є небезпека, адже при травленні такої їжі збільшується виробіток шлункової секреції (мова про соляну кислоту), в результаті шлунково-кишковий тракт закислюється. От вам і причина появи виразок. Особливо небезпечно їсти тепличні овочі малим дітям і людям позилого віку, збої в роботі
шлунково-кишкового тракту забезпечені. Загалом невідтермінованою реакцією організму на такі продукти може бути гостре хімічне отруєння.

-- Ну бодай трішки можна?

-- Можна, якщо нема протипоказів! Але спершу слід ретельно помити овочі в проточній воді, аби змити хімічні речовини, якими їх обробляли. Можна, звісно, вимочувати у воді, але тоді продукти наберуть ще більше рідини й втратять і без того невиразний смак. Обов"язково зрізайте шкірку й дрібно та тоненько ріжте. Та краще дочекатись сезонних овочів, тоді й ціни не будуть так кусатись.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.