Вчені створили хрящ, який сам бореться з артритом

Вчені з Університету Вашингтона (США) розробили хрящ, здатний боротися із запаленнями. У своїй роботі вчені спершу працювали зі стовбуровими клітинами – точніше,  вони перетворювали клітини з шкіри мишачих хвостів на стовбурові  клітини.

Після того, як команда добилися успіхів з перетворенням клітин, вчені використали методику CRISPR для видалення гена, який включений в запальний процес, і замінили його протизапальним препаратом, повідомляє fainaidea.com. Отримані клітини отримали назву «розумна стовбурова клітина, модифікована для автономної відновної терапії».

«Наша мета полягає у використанні стовбурових клітин в якості вакцини для лікування артриту, що дозволить швидко і якісно доставити протизапальний препарат для уражених артритом суглобів, але тільки тоді, коли це необхідно, - сказав Фаршид Гуілак, професор ортопедичної хірургії в університеті Вашингтона. – А для цього нам потрібно було створити «розумну» клітину».

На сьогодні існує багато препаратів, що борються з артритом і його наслідками, проте всі вони діють не точково, а  впливають на весь організм, призводячи до більших проблем, ніж сам артрит (наприклад, частина препаратів згубно позначаються на імунній системі). Тому точкове лікування з вирощуванням розумних клітин може дійсно стати кращою альтернативою будь-яких ліків.

Зараз команда також розробляє клітини з дещо іншим функціоналом --  вони повинні будуть підсвічувати запалення, що може вирішити безліч проблем з діагностуванням того ж артриту. Команда сподівається, що ці два типи клітин зуміють працювати в парі.

А ще вчені сподіваються, що їх досягнення у кінцевому рахунку допоможе побороти артрит і створити вакцину проти подібних захворювань.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.