Вчені створили хрящ, який сам бореться з артритом

Вчені з Університету Вашингтона (США) розробили хрящ, здатний боротися із запаленнями. У своїй роботі вчені спершу працювали зі стовбуровими клітинами – точніше,  вони перетворювали клітини з шкіри мишачих хвостів на стовбурові  клітини.

Після того, як команда добилися успіхів з перетворенням клітин, вчені використали методику CRISPR для видалення гена, який включений в запальний процес, і замінили його протизапальним препаратом, повідомляє fainaidea.com. Отримані клітини отримали назву «розумна стовбурова клітина, модифікована для автономної відновної терапії».

«Наша мета полягає у використанні стовбурових клітин в якості вакцини для лікування артриту, що дозволить швидко і якісно доставити протизапальний препарат для уражених артритом суглобів, але тільки тоді, коли це необхідно, - сказав Фаршид Гуілак, професор ортопедичної хірургії в університеті Вашингтона. – А для цього нам потрібно було створити «розумну» клітину».

На сьогодні існує багато препаратів, що борються з артритом і його наслідками, проте всі вони діють не точково, а  впливають на весь організм, призводячи до більших проблем, ніж сам артрит (наприклад, частина препаратів згубно позначаються на імунній системі). Тому точкове лікування з вирощуванням розумних клітин може дійсно стати кращою альтернативою будь-яких ліків.

Зараз команда також розробляє клітини з дещо іншим функціоналом --  вони повинні будуть підсвічувати запалення, що може вирішити безліч проблем з діагностуванням того ж артриту. Команда сподівається, що ці два типи клітин зуміють працювати в парі.

А ще вчені сподіваються, що їх досягнення у кінцевому рахунку допоможе побороти артрит і створити вакцину проти подібних захворювань.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
18:35
Передбачити, як саме організм відреагує на укуси перетинчастокрилих комах, практично неможливо.
12:50
Внутрішні документи МОЗ та МОН які вимагають наявність довідки про огляд лікарів у всіх учнів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.