Із "свічок" каштану можна робити лiкувальнi вiдвари, настоянки та навiть мазi

Знову цвітуть каштани, прикрашаючі травеві вулиці та покращуючи наш настрій. Мiж тим, вони не лише милують око, а й мають потужні лікувальні властивості.

Саме зараз травознаї заготовляють цвiт каштану та його листя. А з молодих гiлок можна збирати кору -- усе знадобиться. А власне каштани збирають вже восени, коли вони починають падати. То чим же помiчнi каштановi "свiчки", читачам сайту "Добрий лікар" розповiдає  Георгiй  Гах, травознай.

-- Усiм вiдомо про кориснi властивостi плодiв каштану, а чим кориснi саме "свiчки"?

-- Здавна каштан використовувлаи для лiкування патологiй вен. Ця рослина є потужним венотонiком, знiмає бiль та набряки. Такий ефект каштану обумовлений наявнiстю речовин, що сповiльнюють згортання кровi та тонiзують стiнки судин.

Майже усi частини каштану -- цвiт, кора, листя, плоди -- мiстять цiнний глiкозид ескулiн та есцин. Саме цi речовини зробили каштан найкращим помiчником при варикозному  розширеннi вен чи тромбозах. Наприклад, ескулiн стимулює антитромботичну активнiсть кровi, запобiгаючи утворенню тромбiв, а есцин знижує в'язкiсть кровi та сповiльнює її згортання. Саме на основi цих речовин розроблено лiки вiд варикозу, запалення вен, тромбозу, склеротичних змiн у судинах. Присутнi  цi речовини й у цвiтi каштану.

-- Як саме використовують "свiчки" -- вiдварюють, настоюють?

-- Є рiзнi рецепти. Наприклад, з цвiту витискають сiк та приймають у свiжому виглядi по 10-15 крапель тричi на день (можна змiшати iз чайною ложкою меду). Таким чином лiкують варикозне розширення вен на ногах, тромбофлебiт, атеросклероз, геморой. Сiк допомагає позбутися болю, зникають вузли вен. А ще свiжий соком можна запастися, додавши до нього спирту (у спiввiдношеннi 1 до 2). Такий розчин вживають по 30 грамiв тричi на день при тих самих хворобах.

Або можна зробити спиртовий настiй квiток каштану. Для цього 50 грамiв цвiту заливають пiвлiтром горiлки та настоюють два тижнi. Вживають по 30 крапель тричi на день за 20 хвилин до їди. Курс лiкування має становити 3-4 тижнi. А у разi тромбофлебiту 20 грамiв квiток заливають склянкою горiлки i настояюють у темному мiсцi 7-10 дiб, час вiд часу збовтуючи. П'ють по 30 крапель з невеликою кiлькiстю води до їжi. А для лiкування геморою таку настоянку п’ють по 20-30 крапель тричi на день упродовж 15-20 дiб та роблять перерву на 2 тижнi, а потiм знову повторюють курс.

При варикозi спиртову настоянку цвiту каштану можна використовувати i ззовнi. Квiти заливають горiлкою, настоюють, а потiм втирають у проблемнi мiсця. Настоянки квiтiв на горiлцi має також протиревматичний ефект, тому добре втирати їх у хворi суглоби або використовувати для компресiв.

А можна зробити i мазь з квiтiв проти варикозного розширення вен. Подрiбненi квiти додають у вазилiн, внутрiшнiй свинячий жир або навiть звичайну олiю у пропорцiї 1 до 2. Масу тримають на водянiй банi протягом години, потiм настоюють добу та процiджують. Такою маззю добре змащувати проблемнi мiсця двiчi на день.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.