Спеціаліст з гігієни харчування пояснив, чому в раціон обов'язково мають бути жири і чим загрожує їх нестача

За результатами статистики українських дієтологів, наші співвітчизники споживають забагато хліба (300 грамів) й цукру (105 грамів), а також жирного м"яса (140 грамів щодня). Тоді як в раціоні бракує фруктів, ягід, молока та морепродуктів.
А отже, організм недоотримує необхідні вітаміни й поживні речовини.

А якими можуть бути наслідки таких гастрономічних вподобань?

- Українці воліють їсти висококалорійні продукти з низькою біологічною цінністю. Через це в нашому раціоні бракує рослинних жирiв, харчових волокон, вiтамiнiв та мiнеральних речовин (зокрема мова про селен, йод, залiзо, кальцiй, магнiй, фтор), -
Леонiд Подригало, спеціаліст з гігієни харчування.

У рацiонi харчування обов"язково мають бути присутнiми основнi групи продуктiв, мова про крупи, молокопродукти, овочi, фрукти, рибу та м"ясо. Але потрібно дотримуватись норми, згідно якої, білки та жири мають складати по одній частині, а чотири частини слід віддавати вуглеводам.

При цьому із загальної кiлькостi жирiв третину мають складати жири рослинного походження. Щодня органiзм дорослої людини вимагає близько 400 грамів клiтковини, зауважте, не враховуючи картоплі. Тоді як в багатьох сім"ях основним постачальником клітковини є саме страви з картоплі. Натомість ми їмо мало
морепродуктів, а саме вони сприяють нормалізації холестеринового обміну, розрідженню крові, допомагають боротися з ожирінням, покращують роботу мозку.

І ще одне, українці мають дві погані звички, пересолювати та класти в чай забагато цукру. Тоді норма для здорової людини -- одна чайна ложка в день (з урахуванням вмісту солі в продуктах), і пiвложки для тих, хто перебуває в групi ризику (серцево-судинні недуги, проблеми з нирками). А цукру в горнятко чаю можна класти
не більше чайної лочки. Бо надмірне споживання цього продукту сприяє збільшенню ваги, появи такої проблеми як ожиріння та цукровий діабет.

- Але хіба м"ясо не забезпечує організм необхідним?

- Для дотримання норм здорового харчування рекомендовано споживати нежирнi сорти м"яса. Тому бажано готувати страви з птицi й кролика, це м"ясо легко засвоюється, належить до дiєтичного, мiстить вiтамiн В12, нестача якого може призвести до розвитку захворювань кровi.

Тоді як українці воліють їсти м"ясо жирних сортів (важко засвоюється), та ще й робити це щодня. Але страви з м"яса можна їсти лише один -- два рази на тиждень, а розмір порції не має перевищувати розміру вашої долоні.

Бо часте споживання червоного м"яса призводить до збільшення рівня холестерину, що позначається на роботі серцево-судинної системи (адже у ста грамах свинини чи яловичини міститься до 15 грамів жиру, а в такій же кількості курячого філе -- всього один). В результаті таких гастрономічних вподобань вже у віці
після 35 років в українців масово починає розвиватися атеросклероз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.