Норму для чоловіків зменшено з 90 до 84

Стало відомо, представники якої нації рідше за інших потерпають через ожиріння. Країною з найнижчими показниками надмірної ваги виявилась Японія, де менше чотирьох відсотків дорослого населення мають зайву вагу. Про це, як повідомляє
health.unian.ua, заявив Генеральний директор ФАО Жозе Граціану да Сілва.

При тім фахiвцi ВООЗ навiть вирахували норми для об"єму черевної порожнини. За умов перевищення таких норм людина ризикує заслабнути на цукровий дiабет та гiпертонiю.

То яких параметрів варто дотримуватись? 

-- Вирiзняють два типи ожирiння. Форма грушi -- накопичення жирової тканини в стегновiй частинi, форма яблука -- тонкi ноги та великий живiт. В першому випадку ожирiння не призводить до важких наслiдкiв для здоров"я, бо причина ожирiння полягає у накопиченнi пiдшкiрної жирової тканини. Тодi як ожирiння за
формою яблука вiдбувається на тлi накопичення внутрiшнього жиру,  котрий оточує органи, -- пояснює Петро Бiдзiля, кандидат медичних наук, асистент кафедри внутрiшнiх хвороб Запорiзького державного медичного унiверситету.

Така жирова тканина виробляє багато гормонiв, це найбiльший гормоноактивний орган. На цьому тлi вiдбувається пiдвищення тонусу судин, збiльшення рiвня холестерину в кровi. Як наслiдок,  розвивається цукровий дiабет та серцево-судиннi захворювання. Необхiдно усвiдомити, що ожирiння є дуже важкою проблемою. На 
даний час у свiтi вiд цього потерпає близько 250 мiльйонiв осiб, а з 2006 року проблему ожирiння оголошено неiнфекцiйною пандемiєю.

-- А чи є формула, за якою можна було б дiзнатися, чи не потерпає людина вiд такого черевного типу ожирiння?

-- Отаннiм часом європейськi спецiалiсти дiйшли висновку, що цi показники мають бути меншими, нiж вважалося ранiше. Тепер нормою є об"єм черевної порожнини в жiнок 70 -- 80 сантиметрiв, а в чоловiкiв -- до 84 сантиметрiв (а не 90, як було ранiше).

А ще можна самому провести неважкi розрахунки. Для цього масу тiла в кiлограмах слiд подiлити на зрiст (метри в квадратi). Iндекс маси менше 18 свiдчить про недостатню маса тiла. Нормою є показник вiд 18 до 25. Якщо отримали 25 -- 29,9, у вас надмiрна вага. А iндекс маси 30 -- 35 свiдчить про жирiння першого ступеню.

-- Отож, що робити, якщо цей показник перевищує норму?

-- Звернутись до терапевта й пройти обстеження на наявнiсть серцево-судинних захворювань. Потрiбно дотримуватись фiзичної активностi та дiєти. Бачте, за сучасних умов ми дуже мало рухаємось. 

Взяти бодай наш побут -- ми ж навiть не пiднiмаємося з крiсла, аби перемкнути канал чи увiмкнути кондицiонер. Ми мало ходимо, в бiльшостi випадках користуємось транспортом. Тодi як за день треба проходити до чотирьох кiлометрiв. Та ще й знищуємо свiй органiзм фаст-чудами, вуглеводами (хлiб, картопля) й алкоголем. Додайте той факт, що українцi завжди мали схильнiсть до надмiрної
ваги.

Раджу особливу увагу звернути на свiй рацiон харчування. При надмiрнiй вазi слiд перейти на дробне харчування (їсти 5 -- 6 разiв на день невеликi порцiї). Треба виключити з рацiону такi вуглеводнi продукти як бiлий хлiб, цукор, мед, вироби з борошна. Слiд зменшити кiлькiсть бiлкової їжi, вiдмовившись при цьому вiд
свинини та яловичини. Дiєтичними є крiлик та iндюшатина. I обов"язково треба виключити переїдання перед сном.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.