Нарешті вчені дізналися, де у мозку “живе” свідомість людини

На думку американських дослідників, свідомість в людському мозку породжує утворення під назвою "клауструм". На користь цього свідчить виявлений там величезний нейрон.

"Звідки береться свідомість?", -- над цим питанням люди б'ються  з давніх часів. Але група нейробіологів, яку очолює Крістоф Кох, прийшла до висновку, що свідомість може породжувати клауструм -- спеціальна речовина головного мозку. Результати дослідження викладені в журналі Nature.

Клауструм є тонкою (товщина приблизно 2 мм) нерегулярною пластинкою, що складається з сірої речовини, розташованою під корою великих півкуль головного мозку в глибині білої речовини. Деякі експерти вважають, що таке утворення є в головному мозку всіх ссавців.

 Місце розташування і малий розмір клауструма обумовлюють погану вивченість його функцій. В цілому, вчені вкрай рідко займалися систематичним дослідженням клауструма. Передбачається, що він може бути відповідальний за сексуальні почуття. Крістоф Кох і його колеги вирішили “копнути” глибше. Щоб зрозуміти суть цього утворення, вони застосували генетично модифікованих мишей, повідомляє psyfactor.org.

За допомогою спеціального препарату вчені активували зелений флуоресцентний білок кодового гену в нервових клітинах клауструма гризунів. В результаті поширення білка нейронами стало можливим визначення розташування останнього. Потім фахівці побудували 3D-модель трьох нейронів клауструма.

Як виявилося, один з нейронів мав надзвичайно велику довжину. Він обволікав відростками весь зовнішній шар мозку і сприяв взаємодії між різними його ділянками. Все це, на думку вчених, говорить про те, що клауструм забезпечує зв'язок між різними відділами ЦНС і, в кінцевому підсумку, породжує свідомість.

Остаточні висновки, втім, робити рано: не всі вчені згодні з висновками Крістофа Коха, хоча і визнають, що вони в будь-якому випадку будуть корисні для вивчення мозку

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
13:22
15 жовтня ' Міжнародний день миття рук. Це свято вигадали для того, щоб нагадати людям в усьому світі про важливість такої простої і звичної з дитинства процедури.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.