Нарешті вчені дізналися, де у мозку “живе” свідомість людини

На думку американських дослідників, свідомість в людському мозку породжує утворення під назвою "клауструм". На користь цього свідчить виявлений там величезний нейрон.

"Звідки береться свідомість?", -- над цим питанням люди б'ються  з давніх часів. Але група нейробіологів, яку очолює Крістоф Кох, прийшла до висновку, що свідомість може породжувати клауструм -- спеціальна речовина головного мозку. Результати дослідження викладені в журналі Nature.

Клауструм є тонкою (товщина приблизно 2 мм) нерегулярною пластинкою, що складається з сірої речовини, розташованою під корою великих півкуль головного мозку в глибині білої речовини. Деякі експерти вважають, що таке утворення є в головному мозку всіх ссавців.

 Місце розташування і малий розмір клауструма обумовлюють погану вивченість його функцій. В цілому, вчені вкрай рідко займалися систематичним дослідженням клауструма. Передбачається, що він може бути відповідальний за сексуальні почуття. Крістоф Кох і його колеги вирішили “копнути” глибше. Щоб зрозуміти суть цього утворення, вони застосували генетично модифікованих мишей, повідомляє psyfactor.org.

За допомогою спеціального препарату вчені активували зелений флуоресцентний білок кодового гену в нервових клітинах клауструма гризунів. В результаті поширення білка нейронами стало можливим визначення розташування останнього. Потім фахівці побудували 3D-модель трьох нейронів клауструма.

Як виявилося, один з нейронів мав надзвичайно велику довжину. Він обволікав відростками весь зовнішній шар мозку і сприяв взаємодії між різними його ділянками. Все це, на думку вчених, говорить про те, що клауструм забезпечує зв'язок між різними відділами ЦНС і, в кінцевому підсумку, породжує свідомість.

Остаточні висновки, втім, робити рано: не всі вчені згодні з висновками Крістофа Коха, хоча і визнають, що вони в будь-якому випадку будуть корисні для вивчення мозку

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.