Нарешті вчені дізналися, де у мозку “живе” свідомість людини

На думку американських дослідників, свідомість в людському мозку породжує утворення під назвою "клауструм". На користь цього свідчить виявлений там величезний нейрон.

"Звідки береться свідомість?", -- над цим питанням люди б'ються  з давніх часів. Але група нейробіологів, яку очолює Крістоф Кох, прийшла до висновку, що свідомість може породжувати клауструм -- спеціальна речовина головного мозку. Результати дослідження викладені в журналі Nature.

Клауструм є тонкою (товщина приблизно 2 мм) нерегулярною пластинкою, що складається з сірої речовини, розташованою під корою великих півкуль головного мозку в глибині білої речовини. Деякі експерти вважають, що таке утворення є в головному мозку всіх ссавців.

 Місце розташування і малий розмір клауструма обумовлюють погану вивченість його функцій. В цілому, вчені вкрай рідко займалися систематичним дослідженням клауструма. Передбачається, що він може бути відповідальний за сексуальні почуття. Крістоф Кох і його колеги вирішили “копнути” глибше. Щоб зрозуміти суть цього утворення, вони застосували генетично модифікованих мишей, повідомляє psyfactor.org.

За допомогою спеціального препарату вчені активували зелений флуоресцентний білок кодового гену в нервових клітинах клауструма гризунів. В результаті поширення білка нейронами стало можливим визначення розташування останнього. Потім фахівці побудували 3D-модель трьох нейронів клауструма.

Як виявилося, один з нейронів мав надзвичайно велику довжину. Він обволікав відростками весь зовнішній шар мозку і сприяв взаємодії між різними його ділянками. Все це, на думку вчених, говорить про те, що клауструм забезпечує зв'язок між різними відділами ЦНС і, в кінцевому підсумку, породжує свідомість.

Остаточні висновки, втім, робити рано: не всі вчені згодні з висновками Крістофа Коха, хоча і визнають, що вони в будь-якому випадку будуть корисні для вивчення мозку

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.