Тиск може змiнюватися кiлька разiв на день, особливо якщо є перепади погоди

Ще донедавна нормою артерiального тиску, прийнятою у свiтi, була позначка 120 на 80 мiлiметрiв ртутного стовпчику. Але останнiм часом лiкарi вже не настiльки категоричнi. Тепер, за нормами ВООЗ, нормальним може вважатися тиск до позначки 140 на 90 мiлiметрiв ртутного стовпчику. Але протягом дня показники тиску можуть змінюватися.

-- Отже, який тиск вважається нормою?

-- Найоптимальнiший показник тиску -- 120 на 80 мiлiметрiв  ртутного стовпчику. Верхня позначка вказує на тиск кровi на судини пiд час удару серця, нижня -- на тиск кровi мiж ударами, -- пояснює Iрина Смирнова, професор Iнституту кардiологiї iм. М.Д.Стражеска АМН України.

Але тиск може коливатися протягом дня. Скажiмо, вiн знижується у спокої, пiд час сну, а пiдвищується при хвилюваннi, фiзичних навантаженнях. Однак цi стани лише тимчасово пiдвищують тиск, пiсля чого вiн швидко повертається до норми.

Крiм того, iснує певна закономiрнiсть залежностi тиску вiд вiку. Так, у молодих людей тиск у середньому становить 100-120 на 70-80, а у людей 50-рiчного вiку нормальним є вже тиск 140 на 90.

Крім того, тиск змінюється залежно від погоди. Оптимальне значення атмосферного тиску, при якому людина відчуває себе найбільш комфортно, складає 760 мм рт. ст.. Відхилення на 10 мм в той або інший бік  можуть позначатися на самопочутті. Особливо негативно перепади погоди впливають на судини і систему кровообігу.

Ось чому гіпертоніки або люди з патологіями серця дуже важко переживають час, коли циклон і антициклон змінюють один одного, і особливо якщо це відбувається часто. В цей час організму потрібно підлаштуватися під нові умови.

При пануванні антициклону встановлюється суха і безвітряна погода, в повітрі, особливо у великих містах, накопичуються шкідливі домішки, посилюється загазованість повітря. У цей час погіршується самопочуття у гіпертоніків — частішає серцебиття, піднімається тиск, з'являється головний біль та шум у вухах, вникають мушки перед очима. До речі, саме під час антициклонів більшає кількість інфарктів та інсультів.

А от гіпотоніки погано реагують на періоди низького атмосферного тиску (хмарність, висока вологість, опади, підвищена температура). Вміст кисню в повітрі знижується, а вуглекислого газу підвищується. У зв’язку з кисневим голодуванням у гіпотоніків сповільнюється швидкість кровотоку, погіршується надходження крові до органів і тканин, знижується тиск, з'являється запаморочення, нудота, слабкість, головний біль.

Щоб краще переживати такі погодні гойдалки, слід добре висипатися, уникати стресів, фізичного та емоційного перенапруження. Гіпертонікам добре попити заспокійливі чаї з м'ятою, мелісою, глодом, а гіпотонікам — міцний чай, настоянку женьшеню.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
12:00
Дуже важливо, щоби людині надали допомогу протягом перших 60 хвилин після початку інсульту.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.