Якщо не лікувати тверді мозолі, це може призвести до деформації шкіри

Зміна взуття, робота на городі, затісні чи завеликі мешти – це призводить до появи мозолів, які, по суті,  єзахисною реакцією шкіри на тертя.

Між тим, якщо у перші години тиску або тертя утворюються свіжі мозолі (мають захисний пухірець, який у жодному випадку не можна пошкоджувати), то від тривалої дії можуть  утвортися тверді мозолі, яких дуже важко позбутися.

-- Твердi, або вториннi мозолi, утворюються на мiсцi постiйного натирання, коли на  шкірі з’являються  ущільнення або ділянки омертвілої шкіри, -- пояснює Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії. --  Як правило,  такі мозолі найчастіше уторюються  на несучій частини стопи, до якої відносяться великий палець, п’ятка, мізинець.  Такі тверді мозолі, до речі,  часто виникають на пальцях рук у гітаристів.

Причиною появи твердих мозолів може бути  взуття  з  твердих матеріалів. А у жінок взуття на високих підборах призводить до підвищеного тиску на передню частину ступні, на якій з’являються мозолі. Носіння взуття з тонкою підошвою також може призвести до появи мозолів.

-- Чи треба їх позбуватися? А як?

-- Сухі мозолі можуть бути дуже болючими, адже здатні розростатися, коли   ділянка ороговілої шкіри починає стискати нервові закінчення.. Такі мозолі часто тріскаються -- це небезпечно тим, що в тріщину потрапляють мікроби і може розвинутися більш серйозне захворювання.

Лікування жорстких застарілих мозолів полягає  у регулярних содо-сольових  ванночках для ніг. Коли шкіра розпариться, мозолі обережно стирають пемзою.

Проте часто ці затвірділі ділянки шкіри мають стрижень, що, мов корiнь, вростає у шкiру на глибину 1-5 мiлiметрiв. Тому народними методами тут вже не обiйдешся. В таких випадках треба звернутися до дерматолога -- такі мозолі треба виморожувати за допомогою рiдкого азоту. Якщо все залишити як є, може початися деформація шкіри долоні, стопи чи пальців.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.