Замiсть того, щоб пити пігулки вiд головного болю, просто змiніть рацiон

У кого з нас час вiд часу не болить голова? I найперше, що ми робимо, -- хапаємося за пiгулки. Мiж тим, цiєї неприємностi можна позбутися, додавши до рацiону однi продукти i забравши iншi.

Якi саме? Про це розповiдає Катерина Дзевицька, лiкар-невролог науково-консультацiйного дiагностичного центру лiкування головного болю.

-- Чи справдi головний бiль може виникнути вiд їжi?

-- Вiдомо, що iснують певнi продукти, якi мiстять речовини, що можуть спровокувати напад головного болю. Зокрема, це амiни, якi утворюються з амiнокислот деяких продуктiв. Прикладом таких амiнiв є гiстамiн (його багато у рибi) та тирамiн  (мiститься у сирах). Крiм того, небезпечний для голови й серотонiн -- у великих кiлькостях цей гормон задоволення, як його ще називають, також здатен викликати бiль.

-- А в яких саме продуктах мiстяться цi речовини?

-- На тирамiн багатi сири, кава, какао, шоколад, оцет, гiрчиця, кетчуп, майонез, свинина, копчене м'ясо, деякi сорти риби, шпинат, зелена цибуля, соя, селера. Класичним провокатором нападiв найсильнiшого головного болю (мiгренi) вважається червоне вино -- саме через вмiст тирамiнiв.

Серотонiн мiститься у бананах, томатах, ананасах, лiсових горiхах, шоколадi. Тобто, для покращення настрою можна з’їсти трiшки цих продуктiв, але у великих кiлькостях вони можуть  призвести до зворотьного ефекту. Iншi амiни можуть  мiститися у маринованому оселедцi, сушенiй рибi, дичинi, печiнцi, салямi, соєвому соусi, пивi.

Головнi болi можуть викликати харчовi додатки, якi широко  використовують у приправах, готових продуктах, фаст-фудi, напiвфабрикатах. Зокрема, це славнозвiснi пiдсилювач смаку глутамат натрiю, замiнник цукру аспартам, консервант нiтрат натрiю. Тому намагайтеся уникати продуктiв з їх вмiстом.

-- Але чому деякi люди можуть вживати цi продукти без наслiдкiв, а у деяких виникають напади болю?

-- Печiнка виробляє ферменти, якi руйнують амiни. Але якщо вона зашлакована або знесилена боротьбою з вiрусами, вона може "пропускати" амiни, внаслiдок чого виникатиме головний бiль. А у декого цi ферменти виробляються недостатньо, i тому, з’ївши "не той" продукт, людина страждає вiд головного болю.

-- А чи є продукти, якi, навпаки, протидiють головному болю?

-- Так, це продукти, багатi на вiтамiни групи В (зокрема, В6). Багато його у м’ясних та молочних продуктах, яйцях, дрiжджах,  бобових (горосi та квасолi) та злакових культурах (особливо у вiвсянцi).

Часом, особливо у жiнок, напади головного болю можуть спровокувати дiєти, що виключають жири. Цього робити не можна, адже наш мозок потребує жирiв. Особливо важливими є жирнi омега-3 кислоти, яких багато у рибi (найбiльше -- у лососевих), насiннi льону, морепродуктах.

Дуже важливi для мозку фосфолiпiди -- лецитiн та холiн. Їх надходження можна забезпечити, вживаючи яєчний жовток та бобовi. А такi амiнокислоти, як триптофан та тирозин, можна отримати з домашнього сиру, м’яса, риби та яєць.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.