Інфекціоніст попередив: "Поцілунки можуть загрожувати печінці"

На Херсонщині зафіксовано спалах гепатиту. Зареєстровано 10 випадків захворювання на гострий вірусний гепатит А серед мешканців сіл Клапаї та Кисилівка Білозерського району. Серед хворих - 9 дітей, повідомляє health.unian.ua.

Групове захворювання виникло в загальноосвітній школі, де під час обстеження встановлено порушення вимог санітарного законодавства. А саме мова про незадовільний санітарно-гігієнічний стан приміщень, порушенння ізоляції приміщень початкової школи, заклад виявився не забезпечений у достатній кількості санітарно-технічними приладами, там не дотримувались
дезінфекційного режиму.

То звідки береться така небезпека?

-- Гепатит А є вірусним захворюванням, зараження відбувається
через немиті руки, при споживанні немитих овочів та фруктів, --
розповідає Роман Трофименко, лікар інфекціоніст-гепатолог вишої
категорії. -- Крім того ризик інфікування вірусом гепатиту А
існує навіть якщо випити воду з крана, не кип"ячену, звісно.

Варто зауважити, що перші симптоми хвороби з"являються приблизно 
через 45 днів після зараження. Тому хворому важко пригадати 
момент, коли б він міг заразитись. 

-- Про які саме симптоми мова, як проявляється хвороба?

-- Спершу з"являюються симптоми загальної інтоксикації й запального процесу, у хворого підвищується температура тіла, доймають болі в суглобах, нудота. Крім того характерними є симптоми жовтяниці, через що в хворого жовтіють шкірні покрови,
склери очей, темніє сеча, світліє кал, з"являється свербіж. А головне, ураження при тім зазнає печінка.

Треба додати, що перебіг недуги є доволі важким, тож хворі потребують стаціонарного лікування. Йдеться про дуже небезпечну й актуально для нашої країни хворобу, тож при появі перших симптомів слід негайно звернутись до лікаря.

До таких дій потрібно вдаватись, аби вчасно почати лікування (мова в тому числі й про порятунок такого важливого органа як печінка), а також щоби не заражати інших. Проблема в тому, що інфікування відбувається при тісному контакті з хворим, наприклад, під час поцілунку, при користуванні його посудом. До
речі, на гепатит А слабують представники всіх вікових груп, але найчастіше молоді люди (14 -- 24 років). При тім, що дорослішим є хворий, то важчим буде перебіг недуги й процес лікування.

-- Хворий потребує дієти?

-- Звісно, адже вірус руйнує печінку, тож вона потребує жорсткої дієти, до якої слід вдаватись не лише під час лікування, але й впродовж двох місяців після виписки. З раціону слід виключити жирне, смажене, гостре, кисле, солене, харчування має бути
збалансованим, але певний наголос при цьому робиться на білках. Все тому, що через ураження печінки, однією з функцій якої є виробіток білка, супроводжується зниженням його рівня. Тоді як білок потрібен, зокрема, для побудови нових клітин організму.

Загалом же важливо дотримуватись правил особистої гігієни. Краще зайвий раз помити руки, аніж потім лікувати хвору печінку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.