Часто ясна можуть кровити через те, що їх травмує зубний камінь

За статистикою, 95% населення час вiд часу стикається з тим, що під час чищення зубів ясна починають кровити. Чи варто звертати на це увагу? Може, чимось пополоскати, i все мине?

-- Чи завжди кровоточивiсть ясен є першим симптомом розвитку їх захворювання?

-- Нi. Ясна можуть кровити при неправильному доглядi (наприклад, при використання занадто жорсткої зубної щiтки чи травмуваннi надмiрно активним чищенням), -- каже Iрина Мазур, професор кафедри стоматологiї НМАПО.  -- Проте не варто ставитися до цiєї проблеми як до такої, що мине сама. Адже травмованi  ясна можуть запалюватися, а це перший крок до розвитку гiнгiвiту, а згодом i пародонтиту. Крiм того, ясна можуть кровоточити через наявнiсть зубного каменю, який розрихлює ясна, розхитуючи зуб. Тому якщо ця проблема з'являється регулярно, варто проконсультуватися iз стоматологом.

Найчастiше кровоточивiсть ясен вказує на гiнгiвiт -- їх запалення. При цьому може з'явитися неприємний запах з роту, людини боляче жувати, ясна набрякають. А при парадонтозi ясна стають настiльки рихлими, що перестають втримувати зуб -- вони змiщуються чи навiть випадають. Такий стан вимагає певної медикаментозої терапiї.

-- Деякi люди, боячись подальшої кровоточивостi, припиняють чистити зуби...

-- Це неправильно. Адже налiт на зубах лише сприятиме запаленню та подразненню ясен. Тому не припиняйте чищення зубiв, але робiть це дуже обережно. Якщо дуже боляче та неприємно, допускається тимчасове чищення зубiв без щiтки (пальцем), при цьому масажуючи ясна у напрямку вiд ясни до зуба. Пiсля процедури доречно прополоскати рота антисептичним розчином. Крiм того, розроблено спецiальнi пасти, якi змiцнюють ясна. Хоча б раз на рiк проходьте гiгiєнiчне чищення ротової порожнини у стоматолога -- це дозволить позбутися зубного каменю.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.