Фахівець назвав заняття, завдяки якому можна забути про гіпертонію

150 хвилин в тиждень швидкої ходьби можуть врятувати людей, котрі мають генетичну схильність до гіпертонії, підрахували американські вчені. Та й взагалі такий вид спорта визнали чи не найкориснішим для всіх, не залежно від стану здоров"я. У чому ж його переваги, при яких хворобах таке заняття є помічним?

Про таке у Всесвітній день боротьби з гіпертонією розповів Олександр Шимко,
заслужений тренер України зі спортивної ходьби, котрий розробив власну методику оздоровчої ходьби.

-- Чому науковці радять займатися саме цим видом спорту?

-- Спершу потрібно подумати, чому сучасні люди мають значно гірше здоров"я аніж наші попередники. Бо раніше наші діди -- прадіди багато працювали, при чому на свіжому повітрі, вони багато рухалися. А сучасна людина більшість часу проводить за комп"ютером, перед телевізором, користується транспортом, отож вкрай мало рухається.

В результаті дехто захекується, коли піднімається на другий поверх. Інші відчувають задишку, коли трохи пробіжаться до автобуса. Це симптоми, на які не можна зважати, організмові вкрай потрібні тренування.

Аби покращити стан свого здоров"я та продовжити життя, необхідно підтримувати фізичну активність. Певний час у світі був популярним біг підтюпцем, але згодом стали очевидними переваги оздоровчої ходьби. На даний час це один з найпопулярніших видів  спорту американців та англійців. Люди дійшли висновку, краще ходити, аніж витрачати гроші на ліки. І це справді діє. 

Різниця в тому, що під час бігу навантаження зазнають ноги. Тоді як під час спортивної оздоровчої ходьби організм зазнає такого собі ефекту сауни -- прогрівається повністю все тіло. Бо під час такого заняття працюють не лише ноги, але й руки, плечі, тулуб. Секрет у тому, що чим більше м"язів отримує навантаження, тим меншим є навантаження для кожного окремого м"язу. Тож під час оздоровчої ходьби тіло зазнає такого ж ефекту як від професійного масажу.

-- Якими ж є принципи такого заняття?

-- Раніше (в радянські часи) рукам не приділяли уваги під час такого заняття, і це неправильно. Потрібно, аби все тіло відчувало рівномірне навантаження. Під час ходьби потрібно робити так би мовити змахи плечима вверх -- вниз, аби було відчуття, ніби тулуб ніби трішки відривається від тазу (при цьому активно
рухатися мають і лопатки). Завдяки цьому відбувається й обертання тазу навколо опірної ноги.

А для того, щоби таз правильно рухався, треба, щоби стопи носками "дивилися" не в одному напрямку, а були порізно. Також треба, аби опірна нога була зігнутою, а рівною.

Завдяки таким принципам відбувається такий собі масаж попереку, навіть шлунково-кишкового тракту. Тож це дуже корисно людям із зайвою вагою. Крім того завдяки такому заняттю покращується крово- та лімфообіг у всьому організмі. Я зауважив, якщо людина займається по півгодини оздоровчою ходьбою, після 25 -- 30 заняття її абсолютно перестають турбувати болі голови.

Такі заняття є помічними й при проблемах зі спиною, зокрема при радикуліті. Покращується стан хворих на остеохондроз. Загалом оновлення зазнають хребці та весь стовбур, покращується самопочуття людини.

-- А як щодо гіпертоніків?

-- Гіпертонія виникає на тлі закислення організму (коли висока кислотність чи низька лужність), при цьому еритроцити злипаються. Причиною цього є вдихання загазованого повітря, тютюнового диму, захоплення кавою. Або часте споживання м"яса без зелені. Чи навіть сварки та нервування.

У результаті серце працює, але еритроцити не проходять у капіляри, розвивається гіпертонія, внаслідко чого лопаються  артерії, розвиваються крововиливи. Звідси, інфаркти, інсульти,  варикоз. 

А от під час оздоровчої ходьби в організмі запускаються механізми самовідновлення, покращується кровоток. До речі, раджу  паралельно із такими заняттями іще й почати вживати воду, котра йде з гір чи надр землі (Моршинська, Трускавецька, Свалява). Усе це в комплексі сприятиме покращенню загального стану гіпертоніка. Що вже говорити про людей, котрі мають генетичну схильність до
цієї хвороби. 

-- А як часто слід займатися?

-- Кожен сам може добирати режим занять. В наших групах люди займаються двічі на тиждень по півгодини (це можна робити і щодня). При цьому ми вмикаємо музику, римт якої допомагає підлаштовувати частоту кроків у відповідності до ритму серця.

Важливо виходити на оздоровчу ходьбу в один час, тобто, зранку, вдень чи ввечері, як кому зручно. Час початку занять не має сильно варіюватися, бо тоді не розвинеться реакція очікування, завдяки якій згодом не потрібно буде себе змушувати виходити на заняття. Додам, що вкрай неправильно займатися до виснаження. Основне правило полягає в тому, що починаємо ми заняття в одному стані, а закінчуємо в кращому. 

Тож слід вивчати себе, реакцію свого організму. Треба відчувати радість руху, заняття мають проходити в режимі комфорту. А коли відчули, що почуваєтеся краще, варто зупинитися.

І ще кілька нюансів. Підошва взуття для занять має бути плоскою, без каблуків та виступів, тобто найбільш наближеною до форми стопи. А поверхня, по якій ви бутете ходити, має бути рівною. Це може бути як асфальт, так і грунт, але без трави. А влітку бажано виходити на оздоровчу ходьбу босоніж. Будьбе здорові!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
18:35
Передбачити, як саме організм відреагує на укуси перетинчастокрилих комах, практично неможливо.
12:50
Внутрішні документи МОЗ та МОН які вимагають наявність довідки про огляд лікарів у всіх учнів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.