Кардіолог: "Під час роботи на городі стежте за вологістю повітря, це найважливіший фактор для сердечників"

Жахлива трагедія сталась на Львівщин: під час садіння картоплі помер 56-річний селяни. Про це повідомляє portal.lviv.ua. Припускають, що ймовірно причиною смерті стала «гостра серцева недостатність»...

Медики наполягають на дотриманні правил безпеки під час роботи на городі, особливо це стосується осіб, які мають проблеми із серцем.

-- То в чому полягає основна загроза польових робіт?

-- Небезпечними симптомами при такій роботі є головокружiння, вiдчуття шуму у вухах, втрата рiвноваги, головнi болi. Таке здебільшого стається при підвищенні тиску. А при пониженому -- вiдчуття слабкостi, головокружiння, iнодi головний бiль, -- пояснює Анатолій Дорогий, доктор медичних наук, завiдувач лабораторiєю наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ "Iнститут кардiологiї iменi М. Д. Стражеска".

Зважаючи на схожiсть симптомiв, раджу поблизу тримати тонометр, аби регулярно стежити за тиском, і лiки. Бо якщо, скажiмо, йдеться про гiпертонiкiв, вони мають набiр гiпотензивних засобiв, котрi дозволяють регулювати тиск. А якщо тиск упав, можна випити кави, але в жодному раi не додавайте алкоголь, особливо якщо
йдеться про роботу на сонцi. Тодi слiд вiдкласти роботу й перейти у режим вiдпочинку.

Також варто стежити за частотою серцевих скорочень. Цей показник не має перевищувати 80 ударiв за хвилину. Йдеться про верхню межу. А нижнью є межа на рiвнi 50 ударiв за хвилину, при цьому людинi вже необхiдна медична допомога.

Додам, що для людей з серцево-судинними захворюваннями основну небезпеку на городнiх роботах становить не висока температура повiтря (як прийнято вважати), а вологiсть. Сердечникам пацювати можна при показнику не вищому за 60 %, iнакше навантаження на серце збiльшуватиметься майже вдвiчi. 

-- Якого режиму роботи слід дотримуватись на городі?

-- Положення тiла не має нагадувати букву "г". Бо при випрямляннi може виникнути стрибок тиску, головокружiння, потемнiння в очах, навiть гiпертонiчний тиск. Краще працюйте сидячи на невеличких стiльцях.

Також, аби не було проблем iз тиском, потрiбно уникати порушень спинно-мозкового обiгу. Тобто, слiд придiляти достатньо уваги своєму хребту. А для цього необхiдно дотримуватись режиму роботи, котрий полягає у постiйнiй змiнi положення тiла. Отож, запам"ятайте перше правило: регулярно змiнювати позу.

Правило номер два: навантаження має рiвномiрно розподiлятися по всiм м"язам та суглобам. Якщо йдеться про людей похилого вiку, не можна носити важкi речi й користуватися лопатою (є спецiальнi культиватори для цього). Це робота для молодих й здорових людей. При роботi на грядках слiд приймати зручне положення -- стоячи на колiнах. Але якщо є проблеми з колiнними суглобами, працювати
слiд, сидячи на невисокiй табуретцi. I обов"язково слiд чергувати види дiяльностi. Наприклад, не весь день займатися прополкою, а час вiд часу переходити до догляду за деревами.

Правило номер три полягає в перервах, пiд час яких слiд розпрямитися, розслабити м"язи й виконати кiлька вправ. Йдеться про круговi рухи в колiнних та тазостегнових суглобах, обертання тубула довкола тазостегнових суглобiв (по 20 разiв в кожен бiк). За цим принципом слiд працювати з грудним вiддiлом та шийним. Тодi розведiть руки в сторони й виконуйте круговi рухи в кiстьових суглобах, пiсля цього в лiктьових (але при цьому мають працювати й кистi). Тодi треба виконати 20 обертань вперед i назад в плечових суглобах (лiктi й кистi також рухаються), додайте рухи плечима з опущеними руками, обертальнi рухи з
витягнутими руками (вперед i назад).
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:18
Найвищий відсоток летальності - у Донецькій, Луганській та Одеській областях.
14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.