Фахівець вказав на небезпеку, про яку городники часто й не здогадуються

Учора ввечері до реанімаційного відділення Сколівської центральної районної лікарні госпіталізовано 80-річну жительку села Верхнє Синьовидне. Під час роботи на присадибній ділянці в палець правої руки жінку вкусила змія, пише leopolis.news.

-- На території України водяться представники трьох видів гадюк. Степова гадюка -- на підні (Херсонська, Миколаївська області), в Карпатах -- звичайна гадюка, а на Житомирщині (також на півночі країни) водиться гадюка Нікольського, -- попереджає герпетолог Ігор Бєляков. -- Так от, саме зустріч із гадюкою Нікольського є найнебезпечнішою й може мати найважчі наслідки.

Проблема в тому, що отрута цієї змії має гемолітичну дію. Під час укусу її зуб в прямому сенсі розкладається (наче ножик),  його кінчик є тоншим за голку шприца. В цей же час м"язи стискають залози з отрутою (знаходяться на голові над очима),
котра по каналу потрапляє до кінчика зуба. Потрапивщи в організм людини, ця отрута викликає згортання крові. А що ближче буде укус до голови потрепілого (шия, обличчя, плече), то гіршими можуть бути наслідки.

Навіть коли гадюка кусає в кінцівку, діяти все одно слід миттєво, людині негайно потрібна медична допомога (не гайте час на відсмоктування отрути чи перетискання рани, це небезпечно).  Мушу зазначити, лікування в таких випадках є тривалим (мова про кілька місяців), після чого через ураження отрутою може потерпати
печінка, нирки, кровоносна система.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?
Дуже часто у цей перiод заявляє про себе ерозивний гастрит.

Новини

13:00
Генна терапія врятувала життя дитини від смертельної хвороби
12:15
Компреси бувають спиртовi, жировi, сухi i навiть у виглядi "пляцкiв"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.