Спеціаліст з головного болю назвав внутрішні органи, порушення функцій яких провокує запаморочення та головокружіння

За даними фахівців Невроотологічного та еквілібріометричного товариства, близько чверті населення світу потрепає через запаморочення та головкружіння. При тім мало хто здогадується, що такі симптоми часто пов"язані з проблемами в роботі внутрішніх органів чи способом життя. 

-- Останніми роками медики відзначають різке збільшення кількості хворих із запамороченнями та головокружіннями. Такі симптоми можуть бути пов"язані з вродженими проблемами, що клінічно проявляється дитячому віці (6 -- 12 років) у формі запаморочень, порушень координації, зниження слуху, суб’єктивними вушними шумами, - пояснює Костянтин Трiнус, фахівець з вивчення питань
голвоного болю. - А можуть бути набутими, причиною чого стають травми, токсини різноманітної природи, порушеннями кровообігу, шуми, вібрації, електромагнітне та іонізуюче випромінювання.

Загалом скарги на головокружiння та запаморочення часто з"являються у неврологiчних та онкохворих, при порушеннях функцiї печiнки, серцево-судинних недугах, діабеті, гінекологічних проблемах, у пiсляоперацiйний перiод. Це часто стається внаслiдок перенесених стресiв.

Такими симптомами також супроводжується акрофобія (дискомфорт, що виникає на висоті при погляді вниз) та агорафобія (страх перед людними місцями, мова в тому числі про площі, базари, магазини).

-- А в чому різниця між цими симптомами?

-- Запаморочення -- це порушення сприйняття простору, руху та часу, тоді як головокружіння -- ілюзія неіснуючого руху (частіше обертального, рідше коливального чи лінійного руху вперед-назад, у боки, вгору та вниз). Головокружіння є типовими зокрема для вестибулярного невриту, хвороби Меньєра, вібраційної хвороби. Запаморочення часто стаються при інтоксикаціях,
хронічних захворюваннях, навіть при СНІДі.

Ось цікаві факти: гельмінти та грибки можуть викликати симптоми загальної інтоксикації й вестибулярні симптоми, такі як запаморочення, болі голови, нудоту, епізоди блювоти. Інформаційні навантаження (моніторна хвороба) пов’язані з широким використанням комп’ютерів, теле та відеоекранів. Серед симптомів
хвороби, запаморочення, болі голови, погіршення зору, нудота, шуми, заніміння, затьмарення, серцебиття, шкірні симптоми, алергії. 

Візьмімо інший приклад, хвороба Меньєра. Характеризується тріадою симптомів: зниженням слуху, вушними шумами та головокружінням. До речі, доволі типовим є зниження слуху перед нападом головокружіння, котре являється інтенсивним і триває навіть впродовж кількох годин.

Головокружіннями нерідко супроводжується вібраційна хвороба. Перша стадія недуги може спостерігатися після надмірної праці, наприклад, після роботи на городі, в шахті, також це стосується пілотів (після тривалого перельоту). Головкружіння можуть виникаті на тлі таких недуг як менінгіт, отит, мігрень,
злоякісний діабет, алергія.

Вестибулярний невроніт розвивається безпосередньо на тлі вірусної інфекції (чи невдовзі після неї). Супроводжується інтенсивним головокружінням, порушенням координації, блювотою. Мігрень у великій кількості випадків пов’язана з вестибулярними розладами та супроводжується головокружіннями.

-- А якими можуть бути поради щодо лікування? 

-- Зрозуміло, що самолікування не дасть позитивних результатів, потрібно звернутися до спеціаліста. А це (в залежності від сукупності симптомів) може бути терапевт, отоларинголог, кардіолог, геронтолог, ендокринолог, онколог, психіатр.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.