Медики порадили витратити усього 15 хвилин на заняття, яке вбереже вам життя

Сьогодні в світі згадують про жертв СНІДу. Фахівці наголошують, йдеться про найбільшу загрозу сучасності. Тоді як при вчасній діагностиці можна врятувати людині життя. 

А як проходить тестування на ВІЛ? Чи такий аналіз є платним, і чи
людина має право на анонімність?

-- Перше, на чому хотілося б наголосити, таке тестування є безкоштовним. Пройти його можна зокрема в кабінетах довіри (діють в різних медичних установах), у центрах профілактики й боротьби зі СНІДом. При цьому може знадобитись паспорт, але треба зауважити, пацієнт має право пройти такого роду тестування
анонімно, тобто, без пред"явлення документа, що засвідчує особу. Вийняток становлять лише вагітні жінки та донори (вони обов"язково мають пред"явити паспорт), -- розповідає Валентина Шинкарчук, завідувач поліклінікою обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом.

-- Йдеться про аналіз крові, а здавати його потрібно натщесерце?

-- Здавати будь-які аналізи краще зранку натщесерце. В даному випадку береться кров з вени, тестування проводиться методом імуноферментного аналізу, при цьому визначають наявність антитіл до вірусу імунодефіциту людини.

А крім того застословують іще методику швидкого тесту (при цьому беруть кров з пальця), результат повідомляють вже через 15 хвилин (тоді як при методі імуноферментного аналізу на результат потрібно чекати кілька днів). Але якщо результат виявляється позитивним, проводять додаткове тестування (на основі аналізу венозної крові).

-- Чи правда, що результати мають видавати конфіденційно?

-- Будь-яка інформація, що стосується стану здоров"я людини, є конфіденційною, а коли йдеться про тестування на ВІЛ, і поготів. Оприлюднення (розповсюдження) такої інформації карається законом. Але є й інший, так би мовити, бік медалі. Трапляються ситуації, коли ВІЛ-інфіковані, знаючи про свій статус, не повідомляють його своєму статевому партнеру. Така поведінка також переслідується
законом.

Скажу більше, нерідко жінки дізнаються про те, що мають вірус імунодефіциту, лише під час вагітності. При цьому виявляється, що чоловік приховав таку інформацію...

-- Що ж тоді робити?

-- За умов, якщо жінка вчасно почне антиретровірусну терапію, дитина має всі шанси не інфікуватись. Зрештою, за будь-яких обставин, якщо людина вчасно виявляє вірус і починає терапію, вона може і надалі провадити активне життя, працювати, створювати сім"ю, народжувати дітей.

Важливо розуміти, що ВІЛ -- не захворювання, йдеться про носійство вірусу. Але на четвертій стадії розвивається СНІД. На жаль, про хворобу пацієнти здебільшого дізнаються, коли звертаютьсяч до медиків через серйозні проблеми в роботі
організму, коли розвивається чимало важких недуг (мова зокрема про пневмонію, туберкульоз, онкопатологію).

Тож, аби не стати жертвою важкої недуги, раджу пройти тестування на ВІЛ. Повірте, до таких дій потрібно вдаватися всім, особливо парам, що планують створити сім"ю. Нам потрібно переймати досвід європейських країн, жителі яких перш ніж вступити в шлюб, проходять повне обстеження стану свого організму і обов"язково
повідомляють результати одне одному. Крім того не слід забувати про застосування засобів захисту під час статевих контактів. Дбайте про себе!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.